Internauci i reklamy w sieci. Walka czy symbioza?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 15:12
Każdy użytkownik internetu ogląda boksy i filmy reklamowe. Jeśli są nam one dawkowane z umiarem, bez sprzeciwu akceptujemy ich obecność. Gorzej jest, gdy jako internauci czujemy się atakowani przez reklamodawców.
Audio
  • Internauci i reklamy w sieci. Walka czy symbioza? (Cyber Trójka)
Co zyskują, a co tracą internauci instalujący wtyczki blokujące reklamy? (zdjęcie ilustracyjne)
Co zyskują, a co tracą internauci instalujący wtyczki blokujące reklamy? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: SplitShire/Pixabay

W kolejnym odcinku cyklu "Cyber Trójka" poruszamy temat samoczynnie uruchamiających się filmów i wyskakujących okien reklamowych. Rozmawiamy o blokujących je wtyczkach, z których korzysta coraz więcej użytkowników, oraz o tym, jak wydawcy serwisów internetowych walczą z tak zwanymi ad blockerami. Pytamy też, czy możliwa jest symbioza między czytającymi treści w internecie a szukającymi zarobku wydawcami serwisów.

***

Tytuł audycji: Cyber Trójka
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: Konstanty Młynarczyk (redaktor naczelny miesięcznika "Chip"), Michał Kuźmiński (kierownik wydania internetowego "Tygodnika Powszechnego"), Andrzej Pająk (dziennikarz miesięcznika "Chip")
Data emisji: 12.11.2015
Godzina emisji: 16.50

iwo/kul

Czytaj także

Blaski i cienie elektronicznych map

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 17:04
Dzięki nim wiemy, jak dotrzeć do celu, jak w miarę możliwości ominąć korki i jak odnaleźć się w zupełnie nieznanym miejscu. W "Cyber Trójce" mówiliśmy o nawigacjach i mapach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego telefon psuje się po około dwóch latach?

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2015 17:13
- Na pewno państwo zauważyli, że telefon zazwyczaj po dwóch latach nadaje się do wymiany, bo działa coraz gorzej - mówi Damian Kwiek, który bada przyczynę takiego stanu rzeczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga, przy bankomacie polują na nas skimmerzy

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 19:50
Damian Kwiek i jego rozmówcy przestrzegają w "Cyber Trójce" wszystkich użytkowników bankomatów: bądźmy czujni przy wypłacaniu pieniędzy!
rozwiń zwiń