Dziś poznasz największe zagadki wszechświata!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 19:05
- Roboty zagęszczą całą przestrzeń, będzie można zobaczyć, jak się je tworzy od podstaw - opowiada Katarzyna Nowicka z Centrum Nauki Kopernik.
Audio
Zjawisko kolorowej polaryzacji
Zjawisko kolorowej polaryzacjiFoto: Fot.: Glow Images

Skomplikowane problemy naukowe nie muszą być nudne i hermetyczne, a dowody na potwierdzenie tej tezy znajdą Państwo już dziś na 16. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej będzie miał swoje stanowisko na Pikniku. - Zaprezentujemy urządzenie służące do przykrycia kryptograficznego wszystkich istniejących radiostacji w wojsku - zapowiada prof. Jerzy Gawinecki.

Wyjątkowi będą także goście piknikowi: Kari Byron, pogromczyni mitów i Mark Lewney, czyli Doctor Rock, zwycięzca pierwsze edycji FameLab - konkursu dla młodych naukowców, którzy w ciekawej i przystępnej formie opowiadają o pracy naukowej. Doktor Rock pokaże, co drgające struny mogą mieć wspólnego z największymi zagadkami wszechświata.

W "Cyber Trójce" nie zabrakło także nowinek ze świata nowych technologii, np. co i kto zdoła kiedyś zdetronizować Facebooka, a także na którym miejscu jest Polska na liście najbardziej zagrożonych państw w internecie. Audycję przygotował Damian Kwiek.

W namiocie Polskiego Radia od godziny 13.00 Marek Niedźwiecki i Piotr Baron będą podpisywać płyty, od 14.30 w tej samej roli wystąpi Kasia Stoparczyk. Zapraszamy serdecznie!

Audycji "Cyber Trójka" można słuchać w każdy piątek o godz. 18.10.

Więcej informacji na stronie pikniknaukowy.pl.

(ed)