Katarzyna Lubnauer: w Ministerstwie Sprawiedliwości doszło do złamania prawa

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 09:49
– Wobec tego, co dzieje się w Ministerstwie Sprawiedliwości, powinny wydarzyć się dwie rzeczy. Już w tej chwili w tym ministerstwie powinien funkcjonować prokurator, który zabezpieczyłby m.in. dokumentację, a do dymisji natychmiast powinien podać się minister Zbigniew Ziobro – powiedziała w "Salonie politycznym Trójki" Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej.
Audio
  • Katarzyna Lubnauer o sprawie Łukasza Piebiaka (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Katarzyna Lubnauer o sprawie Łukasza Piebiaka (Salon polityczny Trójki)

Portal Onet.pl napisał, że wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak kontaktował się w sieci z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów. Niedługo po publikacji wiceminister podał się do dymisji i zapowiedział pozwanie portalu. Opozycja natomiast zażądała, by ze stanowiska ustąpił Zbigniew Ziobro, szef resortu sprawiedliwości.

pap_kanthak-1200.jpg
Rzecznik MS: internetowa hejterka nie była zatrudniona w resorcie

Katarzyna Lubnauer stwierdziła w Trójce, że "w Ministerstwie Sprawiedliwości popełniano coś, co niewątpliwie jest podłością i formą szczucia przy użyciu narzędzi, które przypominają działania bezpieki". – Wszystko wskazuje na to, ze doszło tam do złamania prawa. Chodzi o ustawę o ochronie danych osobowych. Pan Piebiak ujawniał prywatny adres pana Markiewicza [prof. Krystian Markiewicz, szef Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia - przyp. red.] – powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Posłanka dodała, że wobec tego, co dzieje się obecnie w Ministerstwie Sparwiedliwości, powinny wydarzyć się dwie rzeczy. – Już w tej chwili w tym ministerstwie powinien funkcjonować prokurator, który zabezpieczyłby m.in. dokumentację, komputery i telefony, a do dymisji natychmiast powinien podać się minister Zbigniew Ziobro – stwierdziła Katarzyna Lubnauer.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Paweł Lisicki
Gość: Katarzyna Lubnauer (przewodnicząca Nowoczesnej)
Data emisji: 22.08.2019
Godzina emisji: 8.13

bb/kw

Czytaj także

Sprawa Ł. Piebiaka. Z. Ziobro: nie będę tolerował takich zachowań

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 18:10
- Jak tylko dowiedziałem się o możliwym naruszeniu standardów przez sędziów zatrudnionych w Ministerstwie Sprawiedliwości, natychmiast podjąłem decyzję o ich zwolnieniu. Nie będę tolerował tego rodzaju zachowań - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując sprawę byłego wiceministra Łukasza Piebiaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Sowa: niech Łukasz Piebiak powie, kim jest "szef"

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2019 07:58
- Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który jest i prokuratorem generalnym, absolutnie nie zabezpiecza wyjaśnienia tej kwestii w sposób całkowicie bezstronny - powiedział o sprawie Łukasza Piebiaka w Polskim Radiu 24 Marek Sowa, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń