Czas jak rzeka płynie. Wspomnienie Czesława Niemena w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 12:10
17 stycznia przypada 10. rocznica śmierci wybitnego polskiego wokalisty, autora tekstów, multiinstrumentalisty i kompozytora. Piątkowe wydania "W tonacji Trójki" i "Offensywy" w całości poświęcone będą twórczości Czesława Niemena, którego utwory grać będziemy także przez cały dzień.
Czesław Niemen, zdjęcie z 1979 roku
Czesław Niemen, zdjęcie z 1979 rokuFoto: PAP/Broniarek

Prezentujemy w nich nie tylko najpopularniejsze kompozycje Czesława Niemena, które przyniosły mu uznanie publiczności i liczne nagrody, ale także zagraniczne nagrania zarejestrowane i wydane we Włoszech, Niemczech i USA czy Wielkiej Brytanii.

Jak do nich doszło i dlaczego nie udało się zrobić światowej kariery, mimo zamieszczenia anglojęzycznej wersji "Dziwny jest ten świat" na składance "The Music People" z nagraniami największych - od Dylana przez Mahavishnu Orchestra po Ten Years After? Między innymi o tym usłyszeć było można w audycji "W tonacji Trójki", którą prowadził Piotr Metz.

Natomiast w "Offensywie" Czesława Niemena będą wspominać Czesław Bartkowski, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak i Daniel Wyszogrodzki. Oprócz wspomnień w audycji także muzyka zmarłego przed dziesięciu laty artysty.

Na audycje "W tonacji Trójki" (godz. 15.00) i "Offensywa" (godz. 22.00) zapraszamy w piątek 17 stycznia.

"Jak ta rzeka" - reportaż Agnieszki Czarkowskiej i Alicji Pietruczuk o rodzinnej miejscowości Czesława Niemena i źródłach jego talentu >>>


Zobacz więcej na temat: Czesław Niemen MUZYKA Trójka

Czytaj także

20. Top Wszech Czasów w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 20:00
W tym roku zagłosowało rekordowo dużo osób, bo aż 23 tysiące! Każdy, tradycyjnie, mógł wybrać po 33 utwory. Ponadczasowy przebój grupy Dire Straits "Brothers in Arms" utrzymał prowadzenie. To był jubileuszowy, 20. Top Wszech Czasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzycznie podsumowanie roku 2013: od Banacha do Koteluk

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2014 20:13
Zapraszamy na drugą część podsumowania ubiegłorocznych audycji z cyklu "Historia pewnej płyty". O kulisach najciekawszych rozmów opowiadali autorzy cyklu Anna Gacek i Tomasz Żąda.
rozwiń zwiń