X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Perfect na wyjątkowej uroczystości w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 13:11
Zespół Perfect wystąpił na uroczystości nadania studiu emisyjnemu M2 imienia byłego redaktora naczelnego Trójki, Andrzeja Turskiego. Na scenie gościnnie pojawiła się także Patrycja Markowska.
Grupa Perfect
Grupa Perfect Foto: Jacek Konecki/PR

Andrzej Turski był redaktorem naczelnym Programu III Polskiego Radia w latach 1982-1983. Tablica pamiątkowa znajduje się przy studiu emisyjnym M2, w budynku przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie. Odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali wspólnie: jego córka - Urszula Chincz oraz prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski. Uroczystość i koncert zespołu Perfect miały miejsce 27 stycznia 2014 r. Gościnnie, w jednym utworze, wystąpiła także Patrycja Markowska.

Andrzej Turski patronem studia emisyjnego radiowej Trójki>>>

- Kiedy zastanawialiśmy się, kto powinien wystąpić na takim koncercie, to właściwie Perfect był pierwszym wyborem. Dlaczego ten zespół? Bo Andrzej Turski, co sam kiedyś powiedział, jako pierwszy zagrał w radiu piosenkę "Nie płacz Ewka". Potem w 1982 roku, gdy był dyrektorem w Trójce, Piotr Kaczkowski zagrał premierowo "Autobiografię" i mieliśmy hymn całego pokolenia - mówił, zapowiadając koncert, Marek Niedźwiecki.

Beata Michniewicz, Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona wspominają Andrzeja Turskiego>>>

Nadając studiu emisyjnemu M2 imię Andrzeja Turskiego, zespół Trójki pragnął uhonorować pamięć wspaniałego Kolegi i Przyjaciela, twórcy nowoczesnego kształtu trójkowej anteny. Program III zawdzięcza Andrzejowi Turskiemu audycje cieszące się niezmienną popularnością słuchaczy - "Zapraszamy do Trójki" czy "Lista Przebojów Programu 3".

(mp/ei)

Czytaj także

Bohaterka piosenki "Nie płacz Ewka": przez myśl mi nie przeszło, że to o mnie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 07:19
– To najpiękniejsza rzecz, jaka przytrafiła mi się w życiu – mówi bohaterka piosenki "Nie płacz Ewka” o związku ze Zbigniewem Hołdysem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hołdys, hotel Victoria, chustka, prostytutka i... "Autobiografia"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 13:29
- Sądziłem, że utwór będzie bardziej melancholijny, jak "Raiders of the Storm" The Doors - powiedział w audycji "Lato z Radiem" Zbigniew Hołdys o kulisach powstaniu utworu "Autobiografia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Te hity królowały na listach przebojów. Perfect na płycie winylowej!

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2013 20:51
Winylowy "Perfect” to długo oczekiwana reedycja debiutanckiego albumu zespołu wydanego w 1981 roku. Premiera w poniedziałek 9 września.
rozwiń zwiń