X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przemyk śpiewa Cohena. Zapraszamy na ulicę Boogie

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2017 12:00
- Nigdy nie był to mój muzyczny pierwszy plan, bo ciągnęło mnie do kierunków bardziej zbuntowanych. Ale to była muzyka, która zawsze w łagodny sposób do mnie wracała - mówiła o twórczości Leonarda Cohena Renata Przemyk.
Audio
  • Renata Przemyk opowiada o twórczości Leonarda Cohena i swojej interpretacji jego muzyki (Audycja specjalna/ Trójka)
Renata Przemyk w Trójce
Renata Przemyk w TrójceFoto: Andrzej Bołdaniuk

Pod koniec stycznia 2017 r. ukaże się płyta z piosenkami ze spektaklu "Boogie Street" wg "Księgi tęsknoty" Leonarda Cohena. W przedstawieniu występują Renata Przemyk i Wojciech Leonowicz. Artystka przyznała w rozmowie z Piotrem Metzem, że po otrzymaniu tej propozycji musiała się dłużej zastanowić, czy się w tym odnajdzie i czym będzie wiarygodna.

- Postanowiłam potraktować to jako wyzwanie. I wypełnić luki we mnie, które wzbudzały moje wątpliwości. Wszystko się fantastycznie dopełniło i była to jedna z najfajniejszych przygód muzycznych w moim życiu - opowiadała.

Renata Przemyk Piosenki Leonarda Cohena stały się dla mnie wyzwaniem

Teraz przyszedł czas na płytę z piosenkami Cohena. Czym będzie się ona różniła od spektaklu? Jaki wpływ na przedstawienie miał sam Leonard Cohen? Jak Renata Przemyk odnalazła się w jego tekstach. Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której przedpremierowo zagraliśmy także piosenki z albumu "Boggie Street".

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna
Prowadzi: 
Piotr Metz
Gość: Renata Przemyk (wokalistka)
Data emisji:
6.01.2017
Godzina emisji:
15.05

ei/jsz


Czytaj także

Leonard Cohen: "nie staram się na nowo wynaleźć koła"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 13:00
Kanadyjski artysta skończył właśnie 80 lat. Nagrał nową płytę i przyznał, że... ma już w połowie gotowy materiał na kolejny album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonard Cohen i piosenka o tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2017 13:07
- Nigdy nie wiesz, co zdarzy się na estradzie. Czy będziesz w stanie wcielić się w osobę, którą chciałbyś być? Czy twoja publiczność odbierze cię, tak jakbyś tego chciał? Jest wiele tajemnic i wiele niewiadomych - opowiadał Leonard Cohen.
rozwiń zwiń