X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Musimy się uczyć słuchać muzyki". Przypominamy archiwalny wywiad ze Zbigniewem Wodeckim

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 19:36
- Jeżeli coś ci się nie podoba, to znaczy, że jesteś jeszcze za mało muzykalny, by to odebrać - mówił w wywiadzie z sierpnia 2015 roku Zbigniew Wodecki. W specjalnej audycji przypomnieliśmy tę niezwykle pozytywną rozmowę. Artystę wspominali także znajomi i przyjaciele.
Audio
  • Audycja specjalna poświęcona Zbigniewowi Wodeckiemu, cz. 1
  • Audycja specjalna poświęcona Zbigniewowi Wodeckiemu, cz. 2
  • Jan Kanty Pawluśkiewicz i Marek Niedźwiecki wspominają Zbigniewa Wodeckiego (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zbigniew Wodecki na archiwalnym zdjęciu z 2014 roku
Zbigniew Wodecki na archiwalnym zdjęciu z 2014 rokuFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

mid-17522102 1200.jpg
Zbigniew Wodecki nie żyje. Artyści wspominają muzyka

W poniedziałek zmarł w Warszawie Zbigniew Wodecki, piosenkarz, kompozytor i aranżer, znany między innymi z przebojów: "Izolda", "Chałupy Welcome to", "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Pszczółka Maja". Wszechstronny muzyk - wirtuoz skrzypiec, trąbki i fortepianu, jednocześnie wybitny wokalista o wyjątkowych warunkach głosowych. 6 maja skończył 67 lat. 5 dni później przeszedł udar mózgu i trafił do szpitala.

W poświęconej artyście audycji specjalnej Piotr Stelmach przypomniał wywiad ze Zbigniewem Wodeckim, który przeprowadzili wraz z Anną Gacek podczas "Męskiego Grania" w Poznaniu w sierpniu 2015 roku.


Wodecki pap 1200.jpg
Zmarł muzyk Zbigniew Wodecki. "Miał talent na miarę światową"

- Chodzi o to, żeby się nauczyć słuchać muzyki. Ja 60 lat słucham muzyki i jeszcze się uczę. Bo to jest jak horyzont. Im dalej w las tym więcej drzew - mówił artysta w pełnej humoru i muzycznych dygresji rozmowie.

Wodecki mówił też o swoich emocjach związanych z sukcesem płyty "1976: A Space Odyssey" nagranej z towarzyszeniem Mitch & Mitch Orchestra and Choir. - Byłem w szoku, bo nie wiedziałem, że to tak, mówiąc kolokwialnie, popyli - stwierdził. Przyznał też, że po 40 latach od premiery musiał przypomnieć sobie teksty utworów z debiutanckiego albumu.

Artysta w typowy dla siebie sposób wspominał także m.in. w jaki sposób kupił swoje charakterystyczne ciemne okulary.

W audycji nie zabrakło także wspomnień na temat Zbigniewa Wodeckiego. O swoich emocjach mówili Stanisław Soyka i Zdzisława Sośnicka. 

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna
Prowadzi: Piotr Stelmach
Data emisji:
22.05.2017
Godzina emisji: 19.00

bk/gs

Czytaj także

Zmarł wybitny wokalista i kompozytor Zbigniew Wodecki

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 17:00
W wieku 67-lat zmarł Zbigniew Wodecki - wszechstronny muzyk - wirtuoz skrzypiec, trąbki i fortepianu, jednocześnie wybitny wokalista o wyjątkowych warunkach głosowych.
rozwiń zwiń