"Musimy się uczyć słuchać muzyki". Przypominamy archiwalny wywiad ze Zbigniewem Wodeckim

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 19:36
- Jeżeli coś ci się nie podoba, to znaczy, że jesteś jeszcze za mało muzykalny, by to odebrać - mówił w wywiadzie z sierpnia 2015 roku Zbigniew Wodecki. W specjalnej audycji przypomnieliśmy tę niezwykle pozytywną rozmowę. Artystę wspominali także znajomi i przyjaciele.
Audio
  • Audycja specjalna poświęcona Zbigniewowi Wodeckiemu, cz. 1
  • Audycja specjalna poświęcona Zbigniewowi Wodeckiemu, cz. 2
  • Jan Kanty Pawluśkiewicz i Marek Niedźwiecki wspominają Zbigniewa Wodeckiego (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Zbigniew Wodecki na archiwalnym zdjęciu z 2014 roku
Zbigniew Wodecki na archiwalnym zdjęciu z 2014 rokuFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

mid-17522102 1200.jpg
Zbigniew Wodecki nie żyje. Artyści wspominają muzyka

W poniedziałek zmarł w Warszawie Zbigniew Wodecki, piosenkarz, kompozytor i aranżer, znany między innymi z przebojów: "Izolda", "Chałupy Welcome to", "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Pszczółka Maja". Wszechstronny muzyk - wirtuoz skrzypiec, trąbki i fortepianu, jednocześnie wybitny wokalista o wyjątkowych warunkach głosowych. 6 maja skończył 67 lat. 5 dni później przeszedł udar mózgu i trafił do szpitala.

W poświęconej artyście audycji specjalnej Piotr Stelmach przypomniał wywiad ze Zbigniewem Wodeckim, który przeprowadzili wraz z Anną Gacek podczas "Męskiego Grania" w Poznaniu w sierpniu 2015 roku.


Wodecki pap 1200.jpg
Zmarł muzyk Zbigniew Wodecki. "Miał talent na miarę światową"

- Chodzi o to, żeby się nauczyć słuchać muzyki. Ja 60 lat słucham muzyki i jeszcze się uczę. Bo to jest jak horyzont. Im dalej w las tym więcej drzew - mówił artysta w pełnej humoru i muzycznych dygresji rozmowie.

Wodecki mówił też o swoich emocjach związanych z sukcesem płyty "1976: A Space Odyssey" nagranej z towarzyszeniem Mitch & Mitch Orchestra and Choir. - Byłem w szoku, bo nie wiedziałem, że to tak, mówiąc kolokwialnie, popyli - stwierdził. Przyznał też, że po 40 latach od premiery musiał przypomnieć sobie teksty utworów z debiutanckiego albumu.

Artysta w typowy dla siebie sposób wspominał także m.in. w jaki sposób kupił swoje charakterystyczne ciemne okulary.

W audycji nie zabrakło także wspomnień na temat Zbigniewa Wodeckiego. O swoich emocjach mówili Stanisław Soyka i Zdzisława Sośnicka. 

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna
Prowadzi: Piotr Stelmach
Data emisji:
22.05.2017
Godzina emisji: 19.00

bk/gs

Czytaj także

Zmarł wybitny wokalista i kompozytor Zbigniew Wodecki

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 17:00
W wieku 67-lat zmarł Zbigniew Wodecki - wszechstronny muzyk - wirtuoz skrzypiec, trąbki i fortepianu, jednocześnie wybitny wokalista o wyjątkowych warunkach głosowych.
rozwiń zwiń