X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nie jestem szary". Zwierzenia Tomasza Stańki

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 10:00
– Za każdym razem czuję rodzaj tremy, ekscytacji, która mnie nie paraliżuje, ale dodaje mi skrzydeł. Ona nigdy nie maleje – tak Tomasz Stańko opisuje w Trójce to, co czuje, gdy wychodzi na scenę.
Audio
  • Rozmowa Katarzyny Stoparczyk z Tomaszem Stańką (Myślidziecka 3/5/7/ Trójka)
Tomasz Stańko i Katarzyna Stoparczyk
Tomasz Stańko i Katarzyna StoparczykFoto: Ewa Redel

Od początku był barwnym ptakiem z niezwykle silną osobowością. Żył po swojemu, wyróżniał się i zawsze był o krok przed innymi. Tomasz Stańko – jeden z najwspanialszych, najbardziej charakterystycznych i charyzmatycznych trębaczy świata.

W audycji "Myślidziecka 3/5/7" muzyk opowiada Katarzynie Stoparczyk o swojej twórczości oraz miłości do Nowego Jorku i Modiglianiego. Wyjaśnia, dlaczego fałszywa nuta może być piękna i dlaczego bardziej ufa intuicji niż wiedzy.

Czym Tomasz Stańko onieśmielał najbardziej wygadane i pewne siebie Cyganki? Dlaczego lubi swoją dwubiegunowość i nie mówi o marzeniach? Jakiej muzyki słucha i czego życzy słuchaczom Trójki?

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której gość Trójki odpowiada na te i wiele innych pytań.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Tomasz Stańko (muzyk)
Data emisji: 16.12.2017
Godzina emisji: 6.08

iwo/mk

Czytaj także

Maestro Jerzy Maksymiuk o sobie samym

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 07:00
Rozmówca Katarzyny Stoparczyk jest jednym z najbarwniejszych, najbardziej charyzmatycznych i bez pamięci zakochanych w muzyce dyrygentów świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janina Ochojska: wiem, że mogę zmieniać świat na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 10:00
Jak mówiła założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, ważna jest wiedza o świecie i jego prawdziwych problemach, ale też świadomość, że każdy z nas może coś zmienić. – Wierzę, że w każdym z nas jest siła tej przemiany. Ważne jest, by coś robić dla drugiego człowieka – podkreśla rozmówczyni Katarzyny Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozprowadzanie emocji z Leszkiem Możdżerem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 10:00
Światowej klasy pianista, jeden z najwybitniejszych artystów jazzowych w Polsce, eksperymentator i odważny muzyk, a przede wszystkim skromny człowiek. Gościem Katarzyny Stoparczyk był Leszek Możdżer.
rozwiń zwiń