X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Borysewicz o płycie "Zimowe graffiti 2"

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2017 15:30
– Święta są dla Polaków bardzo ważne. Uważam, że raz na jakiś czas powinniśmy nagrywać takie utwory – mówi Jan Borysewicz, który odwiedził studio Trójki, by opowiedzieć o albumie "Zimowe graffiti 2".
Audio
  • Jan Borysewicz o płycie "Zimowe graffiti 2" (Rozśpiewane święta/Trójka)
Jan Borysewicz i Tomasz Żąda w studiu Trójki
Jan Borysewicz i Tomasz Żąda w studiu TrójkiFoto: PR

21 lat po premierze "Zimowego graffiti" zespół Lady Pank postanowił nagrać jego kontynuację. Na krążku "Zimowe graffiti 2" znalazło się 10 premierowych kompozycji autorstwa duetu Jan Borysewicz – Janusz Panasewicz. Za produkcję muzyczną odpowiada Wojciech Olszak, który charakterystyczne kompozycje i gitary Jana Borysewicza ubrał w ciepłe, choć nietypowe świąteczne aranżacje, wzbogacone o brzmienie fortepianu i saksofonu.

Atrakcją są wersje instrumentalne wszystkich piosenek, które znalazły się na dodatkowej płycie. To gratka szczególnie dla fanów talentu Jana Borysewicza, bowiem większość tych utworów została wzbogacona o dodatkowe gitary.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której rozmówca Tomasza Żądy wspominał, jak wyglądało nagrywanie pierwszej części płyty w 1996 roku. Tłumaczył także, dlaczego zimą lepiej pisze się piosenki na lato, a latem  na zimę. Opowiadał, co mu dało komponowanie utworów do serialu animowanego "O dwóch takich, co ukradli Księżyc" i zdradził, jaka atmosfera panuje w zespole, który jest na scenie już 35 lat.

***

Tytuł audycji: "Rozśpiewane święta"
Prowadzi: Tomasz Żąda
Gość: Jan Borysewicz (muzyk)
Data emisji: 25.12.2017
Godzina emisji: 13.06

mat. promocyjne/mk

Czytaj także

Lady Pank - mocny, rockowy debiut

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2015 17:24
- Grupa Lady Pank powstała z pragnienia Andrzeja Mogielnickiego. Marzył, żeby stworzyć zespół rockowy z prawdziwego zdarzenia - mówi Maria Szabłowska w audycji "Historia pewnej płyty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Borysewicz maluje zimowe graffiti

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 13:30
Gościem Marka Niedźwieckiego był giarzysta Lady Pank Jan Borysewicz, który przyniósł ze sobą świąteczną płytę grupy pt. "Zimowe graffiti 2".
rozwiń zwiń