Oxford Drama w Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 23:00
Pastelowa elektronika, kruche melodie, żywe emocje – oto brzmienie wrocławskiej grupy Oxford Drama! Grupa wystąpiła w 2016 roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej m.in. z materiałem z płyty "In Awe". 
Wokalistką Oxford Drama jest Gosia Dryjańska
Wokalistką Oxford Drama jest Gosia DryjańskaFoto: W. Kusiński/ PR

Koncert Oxford Drama odbył się w czwartek 28 kwietnia 2016 roku. Muzyków można było usłyszeć na antenie, a także zobaczyć na stronie trojka.polskieradio.pl podczas transmisji wideo. 25 maja 2020 roku przypomnieliśmy ten koncert. 

Red Bull Music Academy Weekender Warsaw to festiwal, który prezentuje najświeższe muzyczne zjawiska, kształtujące współczesne brzmienie. Wydarzenie już po raz trzeci zawita do Warszawy, gdzie w dniach 19-22 maja wystąpi prawie 30 artystów, w tym m.in. Andy Stott, Brodka, Mazolewski Big Band feat. Namysłowski, Jacek Sienkiewicz i Zamilska.

Dobrą tradycją RBMAWW stały się zapowiadające festiwal koncerty, transmitowane przez Program 3 Polskiego Radia. Tak jest również w tym roku - w studiu im. Agnieszki Osieckiej i jednocześnie w "Programie alternatywnymAgnieszki Szydłowskiej goszczą znakomici przedstawiciele nowej polskiej muzyki.

28 kwietnia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 zainstalował się wrocławski duet Oxford Drama. Pastelowa elektronika, kruche melodie, żywe emocje - Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka potrafią zbudować nastrój, równocześnie zapraszając do tańca, co jest zresztą znakiem rozpoznawczym artystów z wytwórni Brennnessel Records. Nie dziwią więc entuzjastyczne recenzje "In Awe" - debiutanckiego albumu formacji, ani tym bardziej frekwencja na ich hipnotyzujących koncertach.

Czytaj także

Nowa Muzyka Żydowska - nowatorstwo i tradycja

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 22:00
14 kwietnia w Warszawie rusza festiwal Nowa Muzyka Żydowska. - Ta muzyka jest z jednej strony uniwersalna, a z drugiej niezwykła i piękna, bo niosąca w sobie prawdę - mówi dyrektor festiwalu Miron Zajfert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka zaprasza na koncerty Red Bull Music Academy Weekender

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 11:32
Aż cztery wyjątkowe koncerty poprzedzające polską edycję festiwalu Red Bull Music Academy Weekender odbędą się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w siedzibie radiowej Trójki.
rozwiń zwiń