Michał Wiśniewski w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 11:00
– Nastał dziwny czas – pandemia – i musieliśmy przesunąć wszystkie nasze plany koncertowe. Pojawił się wtedy pomysł, abym nagrał jedną piosenkę na nowy projekt – mówi Michał Wiśniewski.
Michał Wiśniewski
Michał WiśniewskiFoto: mat. prasowe
Posłuchaj
10:14 2020_06_22 10_15_18_PR3_Byle_do_13.mp3 Muzyka młodości Michała Wiśniewskiego (Byle do 13/Trójka)
 

 Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest autorem niezliczonych przebojów, które na stałe wpisały się w historię polskiej muzyki rozrywkowej, a jego płyty, zarówno solowe, jak i nagrane z zespołem Ich Troje, sprzedają się w ogromnych nakładach. Uwielbiany przez jednych, wyśmiewany przez innych – nie zważając na żadne przeciwności losu, konsekwentnie pracuje dalej, dbając o swój status jednego z najpopularniejszych i najoryginalniejszych rodzimych wykonawców. Już niedługo znów zrobi się o Michale Wiśniewskim głośno. Pochodzący z Łodzi artysta szykuje dla swoich słuchaczy niespodziankę.

22 czerwca na antenie radiowej Trójki miała miejsce premiera piosenki "Skóra" w wykonaniu Michała Wiśniewskiego. Jest to pierwszy utwór z płyty "Się Ściemnia" jaki prezentujemy Słuchaczom. To wyjątkowy koncept-album opowiadający o podróży po ciemnej stronie życia. Na płycie znajdą się nowe wersje znanych polskich przebojów rockowych, których tematyką jest przemoc. Album ukaże się jesienią. Michał Wiśniewski śpiewa na nim m.in. utwory Breakoutu, Chłopców z Placu Broni, Perfectu, Klausa Mitffocha, T.Love, Republiki, Maanamu…

– Zgłosił się do mnie Grzegorz Brzozowicz, który stwierdził, że ma dla mnie propozycję. Spytał też, czy miałbym może ochotę przypomnieć sobie kilka starych polskich przebojów. Zaczęliśmy rozmawiać. To było bardzo ciekawe, bo piosenek, na których się wychowałem, jest cała masa. Zaczęło się od Breakoutu. Mieszkałem kiedyś niedaleko Tadeusza Nalepy. Znaliśmy się, nasze losy się przeplatały. Dlatego zaczęło się od nagrania "Oni zaraz przyjdą tu" – opowiada Michał Wiśniewski.

Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski nie chce ujawniać jakie utwory znajdą się na albumie, ale zdradza kilka interesujących szczegółów. – Wszystkie historie, które tu zawarliśmy, są prawdziwe. Jest tu kilka rzeczy, które mogą zaskoczyć. Swego czasu przyszedł do mnie Janek Benedek i powiedział, że musimy coś zmienić i pokazać, że mam normalną twarz, odejść od tego wcześniejszego sukcesu. Nie udało się wtedy, ale teraz musiało pójść dobrze, bo jestem jednak w Trójce – wyjaśnia muzyk.

Premiera płyty zaplanowana jest na wrzesień. Za aranżacje odpowiada Jacek Wąsowski, na co dzień gitarzysta zespołów Elektryczne Gitary i Dylan.pl. Producentami muzycznymi projektu są Grzegorz Brzozowicz i Jacek Wąsowski. Utwór "Skóra" w oryginalnym wykonaniu zespołu Aya RL zadebiutował na Liście Przebojów Programu Trzeciego 21 lipca 1984 roku i to na miejscu 39. Już po trzech tygodniach był na szczycie, gdzie pozostawał przez trzy tygodnie.

***

Tytuł audycji: Byle do 13
Prowadzą: Mariusz OwczarekRyszard Jaźwiński
Gość: Michał Wiśniewski (muzyk)
Data emisji: 22.06.2020
Godzina emisji: 10.15

ml/kr

 

Czytaj także

Włodzimierz Korcz: ciężko przekonać Alicję Majewską, że piosenka jest dobra

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 12:02
W audycji Marka Niedźwieckiego pojawił się jeden z najważniejszych duetów polskiej muzyki rozrywkowej – piosenkarka Alicja Majewska i kompozytor Włodzimierz Korcz. Opowiadali oni o swojej nowej płycie "Żyć się chce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Napiórkowski i muzyka hipokampu

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 11:24
Hipokamp to część mózgu odpowiedzialna za pamięć i orientację przestrzenną. To także tytuł najnowszego albumu Marka Napiórkowskiego, który 24 października wyrusza w promującą płytę trasę koncertową z francuskim mistrzem perkusji Mino Cinelu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespokojny geniusz Theloniousa Monka

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 11:25
– Po kilku sekundach słuchania muzyki Theloniousa Monka, rozumiemy, na czym polegały kontrowersje wokół niego. Nie da się go pomylić z żadnym innym jazzmanem – mówi Piotr Jagielski, współautor polskiego tłumaczenia biografii "Thelonious Monk: Geniusz inny niż inni" Robina D.G. Kelleya.
rozwiń zwiń