X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Emilian Kamiński o spotkaniu upamiętniającym 90. rocznicę urodzin Stanisława Barei

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 13:15
– Stanisław Bareja to dla mnie po prostu majster! Jego twórczość to elementarz dla scenarzysty, reżysera, aktora – mówi Emilian Kamiński aktor i właściciel warszawskiego Teatru Kamienica, w którym w 90. rocznicę urodzin reżysera odbędzie się wyjątkowe wydarzenie współorganizowane przez Program III Polskiego Radia.
Audio
  • Wieczór Stanisława Barei w Teatrze Kamienica (Trójka)
Reżyser Stanisław Bareja podczas realizacji filmu Kapitan Sowa na tropie (Łódź 1965 rok).
Reżyser Stanisław Bareja podczas realizacji filmu "Kapitan Sowa na tropie" (Łódź 1965 rok). Foto: PAP/CAF/Witold Rozmysłowicz

Emilian Kamiński wraz z Olafem Lubaszenką będą wspominać króla polskiej komedii, a publiczność będzie mogła posłuchać archiwalnego, jedynego radiowego wywiadu z reżyserem, którego udzielił Jackowi Fedorowiczowi.

– Na scenie będzie też rodzina Pana Barei i redaktor Mariusz Cieślik. To będzie wieczór o wybitnym polskim reżyserze i obywatelu, bo gdzieś w zanadrzu miał miłość do Polski. Bardzo ważną postacią jest też Stanisław Tym i o nim także będziemy mówili – zapowiada artysta.

Jak bardzo świat przedstawiony w komediach Barei był zbliżony do rzeczywistości? Który z jego filmów nasz gość ceni najbardziej? Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania i wzięcia udziału w wydarzeniu w Teatrze Kamienica.

***
Audycja:
Powtórka z rozrywki
Prowadzi: Łukasz Szwed 
Gość: Emilian Kamiński (aktor i reżyser teatralny, filmowy i musicalowy, pisarz, wokalista)
Data audycji: 5.12.2019 
Godzina audycji: 13.09

kr/gs

Czytaj także

Stanisław Bareja, jakiego nie znamy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 10:20
– Stanisław Bareja pokazywał nas takimi, jakimi jesteśmy: może nieco w krzywym zwierciadle, lecz bez żadnego upiększania. Oprócz tego, że był reżyserem, był człowiekiem bardzo uczciwym i niesamowicie odważnym – mówi o twórcy "Misia" Maciej Replewicz, autor książki "Stanisław Bareja alternatywnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Druga twarz Stanisława Barei odkryta po 66 latach!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 07:55
Jest czarno-biała, trwa czternaście minut i jak przekonują ci, którzy ją widzieli, robi ogromne wrażenie. Mowa o studenckiej etiudzie Stanisława Barei – "Drugie sumienie" – pierwszym filmie reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej kultowy z kultowych. Wybraliśmy najlepszy film Stanisława Barei

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 19:00
Stanisław Bareja – twórca kultowych filmów, prawdziwy geniusz komizmu, którego dialogi powtarza trzecie już pokolenie – skończyłby dziś 90 lat. Z tej okazji zaproponowaliśmy Słuchaczom Trójki zabawę. Który film wskazali jako najbardziej kultowy z kultowych?
rozwiń zwiń