Emilian Kamiński o spotkaniu upamiętniającym 90. rocznicę urodzin Stanisława Barei

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 13:15
– Stanisław Bareja to dla mnie po prostu majster! Jego twórczość to elementarz dla scenarzysty, reżysera, aktora – mówi Emilian Kamiński aktor i właściciel warszawskiego Teatru Kamienica, w którym w 90. rocznicę urodzin reżysera odbędzie się wyjątkowe wydarzenie współorganizowane przez Program III Polskiego Radia.
Audio
  • Wieczór Stanisława Barei w Teatrze Kamienica (Trójka)
Reżyser Stanisław Bareja podczas realizacji filmu Kapitan Sowa na tropie (Łódź 1965 rok).
Reżyser Stanisław Bareja podczas realizacji filmu "Kapitan Sowa na tropie" (Łódź 1965 rok). Foto: PAP/CAF/Witold Rozmysłowicz

Emilian Kamiński wraz z Olafem Lubaszenką będą wspominać króla polskiej komedii, a publiczność będzie mogła posłuchać archiwalnego, jedynego radiowego wywiadu z reżyserem, którego udzielił Jackowi Fedorowiczowi.

– Na scenie będzie też rodzina Pana Barei i redaktor Mariusz Cieślik. To będzie wieczór o wybitnym polskim reżyserze i obywatelu, bo gdzieś w zanadrzu miał miłość do Polski. Bardzo ważną postacią jest też Stanisław Tym i o nim także będziemy mówili – zapowiada artysta.

Jak bardzo świat przedstawiony w komediach Barei był zbliżony do rzeczywistości? Który z jego filmów nasz gość ceni najbardziej? Zachęcamy do wysłuchania dołączonego nagrania i wzięcia udziału w wydarzeniu w Teatrze Kamienica.

***
Audycja:
Powtórka z rozrywki
Prowadzi: Łukasz Szwed 
Gość: Emilian Kamiński (aktor i reżyser teatralny, filmowy i musicalowy, pisarz, wokalista)
Data audycji: 5.12.2019 
Godzina audycji: 13.09

kr/gs

Czytaj także

Stanisław Bareja, jakiego nie znamy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 10:20
– Stanisław Bareja pokazywał nas takimi, jakimi jesteśmy: może nieco w krzywym zwierciadle, lecz bez żadnego upiększania. Oprócz tego, że był reżyserem, był człowiekiem bardzo uczciwym i niesamowicie odważnym – mówi o twórcy "Misia" Maciej Replewicz, autor książki "Stanisław Bareja alternatywnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Druga twarz Stanisława Barei odkryta po 66 latach!

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 07:55
Jest czarno-biała, trwa czternaście minut i jak przekonują ci, którzy ją widzieli, robi ogromne wrażenie. Mowa o studenckiej etiudzie Stanisława Barei – "Drugie sumienie" – pierwszym filmie reżysera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej kultowy z kultowych. Wybraliśmy najlepszy film Stanisława Barei

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 19:00
Stanisław Bareja – twórca kultowych filmów, prawdziwy geniusz komizmu, którego dialogi powtarza trzecie już pokolenie – skończyłby dziś 90 lat. Z tej okazji zaproponowaliśmy Słuchaczom Trójki zabawę. Który film wskazali jako najbardziej kultowy z kultowych?
rozwiń zwiń