Zmarł aktor Piotr Machalica. Miał 65 lat

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 07:50
Nie żyje Piotr Machalica – aktor filmowy i teatralny oraz autor piosenki aktorskiej. Artysta kilka dni temu trafił do szpitala. O jego śmierci poinformowała w mediach społecznościowych Krystyna Janda. 
Piotr Machalica (1955 - 2020)
Piotr Machalica (1955 - 2020)Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

machalicakoncert1200.jpg
Piotr Machalica śpiewa o miłości i przemijaniu

Posłuchaj
00:18 _PR3_AAC 2020_12_14-07-00-24.mp3 W wieku 65 lat odszedł Piotr Machalica (Serwis Trójki)

 

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy, nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. Żegnamy Go zaskoczeni Jego śmiercią, w środku naszej wspólnej życiowej i teatralnej drogi. W naszych repertuarach zaplanowaliśmy na najbliższe miesiące spektakle z Piotrem. Nie możemy uwierzyć, że ich już nie zagra" - napisała Janda.

🖤 ​​Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że od tej nocy , Nasz Wielki przyjaciel, kolega, Wspaniały Człowiek i cudowny ... Opublikowany przez Jandę Jolantą Krystyną & nbsp; Niedziela, 13 Grudnia 2020

Piotr Machalica urodził się w Pszczynie. Był aktorem teatralnym i filmowym. Wykonywał też piosenki aktorskie. Śpiewał głównie utwory Bułata Okudżawy, Georgesa Brassensa oraz Wojciecha Młynarskiego.

Aktor jest znany m.in. z ról w filmach: "Dekalog IX" Krzysztofa Kieślowskiego, "Dzień świra" Marka Koterskiego i "Jaga" Tomasza Bagińskiego. Był związany m.in. z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polonia i Och-Teatrem.

paw/IAR/kr

Czytaj także

Nie żyje Piotr Machalica. Aktor miał 65 lat

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 06:49
W wieku 65 lat w poniedziałek zmarł aktor teatralny i filmowy Piotr Machalica, znany m.in. z ról w filmach: "Dekalog IX" Krzysztofa Kieślowskiego, "Dzień świra" Marka Koterskiego i "Jaga" Tomasza Bagińskiego. Był związany m.in. z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polonia i Och-Teatrem.
rozwiń zwiń