"Miłość" to film, który każdy filtruje przez siebie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 12:45
- "Miłość" to film o tym, że miłości nie ma, ale pewne okoliczności pozwalają na to, żeby się wydarzyła - mówi Julia Kijowska, aktorka.
Audio
  • "Miłość" to film który każdy filtruje przez siebie (Klub Trójki)
Marcin Dorociński w Miłości
Marcin Dorociński w "Miłości" Foto: mat.prasowe

Obraz opowiada o miłości dwojga ludzi: mają swój dom, na świecie pojawia się dziecko, wydaje się, że nic nie jest w stanie zburzyć ich związku, tej małej stabilizacji. Maria jednak zataja przed mężem (granym przez Marcina Dorocińskiego) pewne wstrząsające wydarzenie, które zmienia nie tylko ją, ale także ich związek. 

Ekipę filmową zainspirowały wydarzenia z Olsztyna, którego prezydent miał dopuszczać się molestowania podlegających mu urzędniczek i gwałtu na jednej z nich.

- Miłość w moim filmie jest emocjonalna - mówi Sławomir Fabicki, reżyser filmu . - W tej miłości jest zazdrość, współczucie, bohaterowie ścierają się ze sobą i ze swoim uczuciem. Jest tak jak w życiu - dodaje reżyser w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim.

Grająca  główną rolę w filmie Julia Kijowska dodaje, że spotkała się z przeróżnym odbiorem "Miłości", a jedna z interpretacji podoba jej się szczególnie. - Zdaniem niektórych film jest o tym, że miłości nie ma, ale pewne okoliczności pozwalają na to, żeby się wydarzyła - mówi aktorka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. Oprócz Julii Kijowskiej i Sławomira Fabickiego, gościem Klubu Trójki był także Marek Rudnicki, producent filmowy.

Więcej rozmów Ryszarda Jaźwińskiego z aktorami i ludźmi świata filmu znajdziesz na podstronach "Fajnego filmu" oraz "Trójkowo, filmowo" >>

Czytaj także

Film "Miłość" otrzymał Złotą Palmę w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 19:57
Jury 65. festiwalu filmowego w Cannes ogłosiło nagrody podczas uroczystej gali. Reżyser nagrodzonego filmu Michael Haneke otrzymał Złotą Palmę po raz drugi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Miłość" Sławomira Fabickiego: dramat w ciszy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 12:00
Reżyser zdecydował się na karkołomne kroki m.in rezygnując z muzyki. - Nie chciałem, żeby pompowała emocje widzom. Chciałem, żeby budowała je tylko gra aktorów - mówi filmowiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak powstawała "Miłość"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2013 13:28
W filmowym wydaniu "Klubu Trójki" gośćmi będą: Julia Kijowska, Sławomir Fabicki, Marek Rudnicki i telefonicznie: Marek Pruchniewski. Rozmawiać będziemy o najnowszym filmie "Miłość" Sławomira Fabickiego. Po 21.05 zaprasza Ryszard Jaźwiński.
rozwiń zwiń