Trójkowe spotkanie z bohaterami serialu "Gra o tron"

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 11:29
"Seks w Wielkim Mieście", "Mad Men", "Dexter" zrobiły w ostatnich latach oszałamiającą karierę. Niedawno do grona superseriali, wokół których gromadzą się liczni fani, dołączyła "Gra o tron".
Audio
  • Trójkowe spotkanie z bohaterami serialu "Gra o tron" (Do południa/Trójka)
Jan Niebudek i Maisie Williams (odtwórczyni roli Aryi Stark)
Jan Niebudek i Maisie Williams (odtwórczyni roli Aryi Stark)Foto: Piotr Jakubowski

Fabuła "Gry o tron", zawiła i wymagająca skupienia, w uproszczeniu sprowadza się do walki o władzę. Walki bezpardonowej i krwawej. Nic dziwnego, że aktor Liam Cunningham, odtwórca roli Davosa Seawortha, jest zdania, że wydarzenia pokazane w serialu nie odbiegają bardzo od tego, co dzieje się w realnym świecie.

- Jedną z rzeczy, które wiem po udziale w "Grze o tron" jest to, że nigdy nie chcę zajmować wysokiego stanowiska w polityce. Ilość złych emocji, agresji i intryg, jaka się z tym wiąże, byłaby dla mnie nie do zniesienia - mówi dziennikarzowi radiowej Trójki Janowi Niebudkowi. - Nie chciałbym żyć w świecie "Gry o tron". Wolę budzić się co rano i pić cappuccino, niż budzić się ze strachem, że ktoś przyjdzie i odetnie mi głowę - podkreśla Cunningham w "Do południa".
W świecie "Gry o tron" współistniają, jak to w fantasy, ludzie i istoty nadprzyrodzone. Pełno tu czarnych charakterów, ale też wzorów do naśladowania.
Maisie Williams, która wciela się w postać Aryi Stark, podkreśla, że w wydarzeniach serialu ogromną rolę odgrywają kobiety.
Serial "Gra o Tron" to adaptacja sagi fantasy R.R. Martina "Pieśń Lodu i Ognia". Opowieść o królestwie Westeros, gdzie walka o władzę, spiski oraz zbrodnie są na porządku dziennym. Właśnie zakończyła się emisja trzeciego sezonu serialu. Kolejne odcinki będzie można zobaczyć w przyszłym roku.
Z aktorami
grającymi w serialu "Gra o tron" rozmawiał Jan Niebudek.  

Czytaj także

Głowa Busha wetknięta na pal w serialu "Gra o Tron"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 20:50
- Jest nam przykro, że doszło do takiej sytuacji. Ta scena zostanie usunięta w kolejnych wydaniach DVD z serialem - oświadczyła stacja HBO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Serial "Gra o Tron" hitem wśród internetowych piratów

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2013 10:39
Każdy odcinek "Gry o Tron", serialu produkcji HBO, był ściągany średnio 4,28 mln razy.
rozwiń zwiń