X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie żyje Grzegorz Miecugow. Dziennikarz miał 61 lat

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 17:10
- Nasz były Trójkowy kolega był związany z Trójką do dziś. Zawsze był z nami zaprzyjaźniony. Kilkanaście minut temu dowiedzieliśmy się, że nie ma go już z nami. Jest nam bardzo smutno - poinformował o śmierci Grzegorza Miecugowa na antenie Programu 3 Piotr Metz.
Audio
  • Marek Niedźwiecki: Grzegorz Miecugow był dobrym kolegą i świetnym dziennikarzem (IAR)
  • Barbara Marcinik: Grzegorz Miecugow miał dziennikarstwo we krwi (Serwis informacyjny/Trójka)
  • Hirek Wrona podkreśla, że z Grzegorzem Miecugowem rozmawiał prawie zawsze o muzyce i brydżu, który także pasjonował obu dziennikarzy (IAR)
  • Paweł Zegarłowicz przypomniał, że Grzegorz Miecugow był pomysłodawcą i wprowadził serwisy Trójki, które stały się bardzo ważną dla słuchaczy częścią programu (IAR)
Grzegorz Miecugow
Grzegorz MiecugowFoto: WIKIMEDIA COMMONS/Marcin Gierasimowicz/CC BY-SA 3.0

Przyjaciele i współpracownicy wspominają go jako człowieka dowcipu, miłośnika muzyki i brydża. To o nich często rozmawiał z Grzegorzem Miecugowem Hirek Wrona. Dziennikarz muzyczny zdradził, że poznali się w drugiej połowie lat 80. przy okazji festiwalu "Nowa Scena" w Gdyni. - Razem prowadziliśmy najbardziej alternatywną w tamtych czasach imprezę w Polsce - mówił Hirek Wrona. Później Grzegorz Miecugow dołączył do zespołu radiowej Trójki i tak zaczęła się ich kilkuletnia współpraca przy popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki". - Fajny człowiek. Fantastycznie się z nim pracowało. Był zawsze spokojny, opanowany, merytoryczny - mówi dziennikarz muzyczny.

- Był radiowcem z fantazją - tak Grzegorza Miecugowa wspomina Paweł Zegarłowicz, jeden z późniejszych dyrektorów radiowej Trójki. Przypomniał, że Grzegorz Miecugow był nie tylko długoletnim prowadzącym audycje popołudniowe, ale także pomysłodawcą i twórcą nowoczesnego newsroomu Trójki. Paweł Zegarłowicz wyjaśnia, że z dzisiejszej perspektywy to się wydaje oczywiste, że program ogólnopolski ma co godzinę serwis informacyjny, ale wtedy tak nie było. To była duża zmiana w Trójce. - Wiele osób pracujących i występujących dzisiaj w radio, jak Tomasz Kowalczewski, Marek Wałkuski, Dorota Wojtalczyk to była ekipa z "Zapraszamy do Trójki", która chciała skorzystać z tego, że wreszcie można mówić w sposób nieskrępowany - mówił.

Paweł Zegarłowicz powiedział, że Grzegorz Miecugow był radiowcem, którego słuchacze bardzo lubili i za którym tęsknili. "Lubił" go również mikrofon, dlatego odejście dziennikarza do telewizji było dużą zmianą. - Prosiliśmy, aby nie zostawiał swoich słuchaczy - powiedział Paweł Zegarłowicz. Bezskutecznie.

Z kolei Marek Niedźwiecki mówił, że Grzegorz Miecugow był cudownym kolegą i świetnym dziennikarzem. Wspominał, że w latach 1989-2001 Grzegorz Miecugow czasem zastępował go na antenie w prowadzeniu "Listy Przebojów Programu Trzeciego". Poprowadził dziewięć jej wydań. - Nie bał się takiego wyzwania - mówił Marek Niedźwiecki. Dodał, że siłą Grzegorza Miecugowa było to, że "on nigdy nie chciał być Niedźwiedziem, zawsze był sobą".

Wszyscy zgodnie podkreślają, że będzie im bardzo brakowało Grzegorza Miecugowa. - Ja do tej pory nie wierzę w to, że go nie ma - mówił Hirek Wrona.

Grzegorz Miecugow pracę w mediach zaczął w 1980 roku. Kontynuował ją do stanu wojennego. Po przerwie został redaktorem programów dla dzieci. Od 1987 roku był zatrudniony w radiowej Trójce. Był dyrektorem stacji, szefował też audycji "Zapraszamy do Trójki".

Od lat zmagał się z nowotworem. Zmarł w wieku 61 lat.

IAR/mk