X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Schetyna: to nie było wrogie przejęcie. Nikogo nie porwaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 09:11
– Wszędzie były kłopoty, i to nie tylko z VAT-em, ale finansami ogólnie. W niektórych krajach ograniczono o 20 proc. wydatki w strefie budżetowej, oraz emerytury i renty – powiedział w "Salonie politycznym Trójki" Grzegorz Schetyna.
Audio
  • Grzegorz Schetyna o komisji ds. VAT-u i przejęciu posłów Nowoczesnej (Salon Polityczny Trójki/ Trójka)

Po ponad dziewięciu godzinach, z przerwami, zakończyło się w poniedziałek przesłuchanie Jana Vincenta Rostowskiego, który w latach 2007-2013 był ministrem finansów w rządzie PO-PSL. Istotny wpływ na przebieg poniedziałkowego przesłuchania miały wcześniejsze zeznania wiceminister finansów Elżbiety Chojny-Duch, obciążające ekipę Rostowskiego. Według niej minister Rostowski akceptował konflikt interesów, dopuszczając do wprowadzenia zewnętrznych doradców, którzy przejmowali proces legislacyjny od urzędników resortu.

Na antenie radiowej Trójki Schetyna skomentował m.in. inicjatywę posła PO Zbigniewa Konwińskiego, który złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości złożenia fałszywych zeznań przez Elżbietę Chojnę– Duch, wiceminister finansów w rządzie PO. Była ona przesłuchiwana przez sejmową komisję ds. VAT.
– To inicjatywa własna posła. On jest śledczym w komisji. Rozmawiałem z nim i doceniam tę inicjatywę – powiedział Schetyna.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki""Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Schetyna podkreślił też, że nie zgadza się z tymi, którzy przyłączenie 7 posłów Nowoczesnej do PO nazywają wrogim przejęciem – Różnie ludzie mówią. Mam zbudować taką koalicję, żeby wygrać wybory. Wrogie przejęcie to nieprawdziwe stwierdzenie. To nie jest tak, że dochodzi do porwania. Każdy poseł ma wolną wolę. Ja jestem zwolennikiem integracji – podsumował Schetyna.

Więcej, także o spotkaniu szefa PO z ambasador USA Georgette Mosbacher, w dalszej części programu.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Grzegorz Schetyna (przewodniczący PO)
Data emisji: 11.12.2018
Godzina emisji: 8.13

pz/ml