X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Miłość, emocje i piłka nożna. A wszystko w godzinach pracy

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 04:00
Trwa wielkie sportowe szaleństwo, czyli kolejny mundial, który tym razem odbywa się w Brazylii. O tym wydarzeniu i swojej przygodzie ze sportem w "Godzinie prawdy" opowiadał dziennikarz Dariusz Wołowski, który śledzi mistrzostwa na żywo.
Audio
  • Mundial w Brazylii, kulisy pracy dziennikarza (Godzina prawdy/ Trójka)
Dariusz Wołowski piłkę nożną kocha m.in. za emocje. Na zdjęciu kibice Holandii, cieszący się z pokonania Hiszpanów
Dariusz Wołowski piłkę nożną kocha m.in. za emocje. Na zdjęciu kibice Holandii, cieszący się z pokonania HiszpanówFoto: EPA/KOEN VAN WEEL

Dariusz Wołowski z "Gazety Wyborczej" jest jednym z dziennikarzy relacjonujących piłkarskie mistrzostwa świata. Jak sam przyznaje, piłka nożna jest dla niego nie tylko tematem pracy, ale też pasją. W Brazylii jest na swoich czwartych już mistrzostwach, przy czym każde odbywały się na innym kontynencie.

Wszystkie audycje z cyklu "Godzina prawdy" znajdziesz TU >>>

Choć Dariusz Wołowski studiował organizację i zarządzanie, zawodowo zajął się piłką nożną. Jak to się stało? - To był przypadek. Wydawało się, że podejmę pracę w fabryce typu Ursus, bo to były takie czasy, ale przyszedł do mnie reżyser filmowy Andrzej Saramonowicz, który pracował wtedy w gazecie i zaprosił do współpracy w dziale sportowym - wspomina komentator sportowy.
Rozbudzona w ten sposób pasja okazała się zaraźliwa. Dariusz Wołowski ma 25-letniego syna Maćka, który z matką - Meksykanką, mieszka w jej ojczyźnie. I choć ojciec i syn przez długi czas się nie widzieli, miłość do futbolu okazała się silniejsza. - W Meksyku, podobnie jak w Brazylii czy innych krajach latynoamerykańskich, wszyscy żyją piłką, choć rodzina mojej byłej żony się nią nie interesowała. Mimo to mój syn od zawsze się nią interesował i miłość do piłki odziedziczył w genach - mówi dziennikarz.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Brazylia 2014 <<<

Jak wyglądają kulisy pracy dziennikarza na wielkich imprezach? Czy warto zaprzyjaźnić się z piłkarzami własnej reprezentacji? Jak nawiązać dobry kontakt z trenerem?

Rozmawialiśmy również sporo o Brazylii, bo Wołowski był tam w marcu i zbierał materiały do książki, która ukazała się na rynku pod znaczącym tytułem "Canarinhos – 11 wcieleń boga futbolu".

Zapraszam do wysłuchania całej "Godziny prawdy", którą poprowadził Michał Olszański.

(sm, ei)

Czytaj także

Marcin Rosłoń: piłka jest mściwa i nie wybacza błędów

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 16:00
Piłkarski mundial w Brazylii rusza już w tym tygodniu. W audycji "Znaki zapytania" zadaliśmy pytania dotyczące absolutnie fundamentalnych pikarskich prawd, które każdy kibic powinien poznać. M.in. dlaczego piłka jest okragła, a bramki są dwie? Czy rzuty karne to zawsze loteria? Skąd przekonanie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obłęd, ślepy instynkt czy redukcja infantylna? Mundial i jego fani

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 03:00
Wkrótce niemała część Polaków (a też niebagatelny procent Polek!) zapadnie na "mundialozę". Wieczorami i nocami trudno będzie oderwać nas od telewizora. Niezarażeni futbolową gorączką będą rysować kółko na czole...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mundial: korupcja i protesty. "Futbol jest na rozstaju dróg"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2014 23:00
Przed nami mundial w Brazylii. Nie będą to mistrzostwa radosne. Brazylijczycy kipią wściekłością z powodu marnotrawstwa i nadużyć. Brazylia wydała na mundial 13 mld dolarów - więcej niż razem na oba mundiale wydały Niemcy i RPA. Czy wielkie imprezy sportowe są światu potrzebne?
rozwiń zwiń