Robert Maciąg - człowiek, który wyjechał w podróż z Bolkiem i Lolkiem

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 13:35
Co o Polsce wiedzą hinduskie dzieci? Większość zapewne nic. Ale są też takie, które wiedzą, że z Polski pochodzą dwaj zabawni chłopcy - Bolek i Lolek.
Audio
  • Michał Olszański rozmawia z Robertem Maciągiem (Godzina prawdy/Trójka)
Jak zapewnia pomysłodawca projektu Tuk Tuk Cinema, Bolek i Lolek to bajka bardzo uniwersalna
Jak zapewnia pomysłodawca projektu Tuk Tuk Cinema, "Bolek i Lolek" to bajka bardzo uniwersalnaFoto: youtube.com

Gościem audycji "Godzina prawdy" jest Robert Maciąg, człowiek, który postanowił, że w pięć tygodni przejedzie skuterem prawie 3000 km i będzie pokazywał dzieciom w Indiach polskie kreskówki. Swój projekt nazwał Tuk Tuk Cinema. - Wszyscy moi hinduscy znajomi mówili, że to się nie uda. Ale ja się uparłem, że pojadę, i pojechałem - wyznaje.

- Byłem bardzo naiwnym człowiekiem. Wyobrażałam sobie, że ludzie będą wołać "Przyjechał facet z kinem!" i rzucać kwiaty - mówi gość audycji. Robert Maciąg opowiada słuchaczom Trójki, czym prawdziwa podróż różniła się od wyobrażeń. Zdradza też, dlaczego do Indii nie pojechała z nim Tola…

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Robert Maciąg (podróżnik, pomysłodawca Tuk Tuk Cinema)
Data emisji: 5.06.2015
Godzina emisji: 12.05

iwo/kul

Czytaj także

Emil Witt o dżungli i życiu poza schematem

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 13:11
Marzenia pojawiły się, zanim ukończył 10 lat. - Skończyły się w wieku 18 lat, wtedy zaczęła się już akcja - wspomina swój wyjazd do Amazonii Emil Witt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Dzikowska: nie wyobrażam sobie, że mogłabym mieszkać gdzie indziej

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2015 08:24
Co prawda cierpi na chorobę morską i źle się czuje w samolotach, ale nie przeszkadza jej to w odkrywaniu świata. Gdy razem z mężem – Tonym Halikiem – częstowała nas pieprzem i wanilią, jej telewizyjne opowieści z podróży oglądało regularnie kilkanaście milionów Polaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dołącz do ekipy "Busem przez świat"!

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 12:06
Ćwierćwiecze ma już za sobą, na koncie kilkadziesiąt odwiedzonych państw oraz wymianę licznych części i podzespołów, które zepsuły się w trasie. To VW Transporter, którym podróżuje po świecie ekipa "Busem przez świat".
rozwiń zwiń