X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Miałem tysiąc szczęść podczas okupacji"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 15:00
- Miałem szczęście za szczęściem przez całą okupację, szczególnie podczas Powstania Warszawskiego - mówi Stanisław Likiernik, czynny uczestnik walk w okresie II wojny światowej.
Audio
  • Rozmowa ze Stanisławem Likiernikiem (Godzina prawdy/Trójka)
Fragment okładki książki Made in Poland. Opowiada jeden z ostatnich żołnierzy Kedywu Stanisław Likiernik
Fragment okładki książki "Made in Poland. Opowiada jeden z ostatnich żołnierzy Kedywu Stanisław Likiernik"Foto: Wydawnictwo Wielka Litera / mat. promocyjne

W "Godzinie prawdy" gościmy człowieka, którego życie zainspirowało Romana Bratnego do stworzenia postaci Kolumba z powieści "Kolumbowie. Rocznik 20". Stanisław Likiernik, ps. Stach, opowiada o tym, jak od 1943 roku walczył w akcjach dywersyjnych AK, jak został ranny w powstaniu i jak udało mu się przeżyć.

- W powstaniu zginęło jedenastu moich najbliższych przyjaciół. To był szok. Dlaczego tak się stało, po co? Tego nie wiem. Co zdobyli? Tego też nie wiem. To tragiczna historia, bo piękna młodzież ginęła masowo. Czy powstanie było potrzebne? Nie wiem, ale na pewno było wywołane w złym momencie - mówi i tłumaczy w audycji, dlaczego tak uważa.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy - szczerej, chwilami bolesnej. Na przykład wtedy, gdy gość Michała Olszańskiego opowiada, dlaczego stracił wiarę w Boga...

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy

Prowadzi: Michał Olszański

Gość: Stanisław Likiernik, ps. Stach (uczestnik Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 19.06.2015

Godzina emisji: 12.05
fbi/mk

Wydanie audycji z 19 czerwca jest ostatnim przed wakacjami.

Czytaj także

Gen. Tadeusz Bór-Komorowski miał tylko jeden cel – walkę z Niemcami

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 06:02
- Gdybyśmy zachowali się biernie, Warszawa nie uniknęłaby zniszczeń i strat. Musieliśmy się liczyć z tym, że jeśli stolica stanie się polem bitwy i walk ulicznych między Niemcami a Sowietami, może ją czekać los Stalingradu - mówił gen. Tadeusz Bór-Komorowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zbigniew Paliwoda - rozbił więzienie i przeszedł przez piekło

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 16:00
- Ja sam nie wiem, jak to można wytrzymać... - mówi o okresie swojej niewoli Zbigniew "Jur" Paliwoda, ostatni żyjący uczestnik spektakularnej akcji rozbicia ubeckiego więzienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Budnicka: nie byliśmy podobni do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 15:00
Gdy w Warszawie rozpoczęła się II wojna światowa, mała Hena Kuczer miała siedem lat. W trakcie wojny straciła całą swoją żydowską rodzinę. W Trójce opowiada, jak przeżyła okupację i stała się Krystyną Budnicką.
rozwiń zwiń