Bohaterowie dnia codziennego. Ciężka choroba w wielodzietnej rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 15:19
- Będąc wewnątrz tej całej gromady nie potrafię ocenić, czy to jest heroizm. Po prostu robimy to, co trzeba, czując przy tym entuzjazm i radość - mówi Maria Halska, matka siedmiorga dzieci, z których jedno choruje na nowotwór mózgu.
Audio
  • Bohaterowie dnia codziennego. Ciężka choroba w wielodzietnej rodzinie (Godzina prawdy/Trójka)
Diagnoza początkowo brzmiała jak wyrok... Rodzina Jurka jednak się nie poddała. O niezwykłej walce opowiadają rozmówcy Michała Olszańskiego  (zdjęcie ilustracyjne)
Diagnoza początkowo brzmiała jak wyrok... Rodzina Jurka jednak się nie poddała. O niezwykłej walce opowiadają rozmówcy Michała Olszańskiego (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Maria i Kacper poznali się na początku 1999 roku. Półtora roku później wzięli ślub. - Imponowało mi, że Kacper lubi podróżować, że jest wysportowany, że to nie praca jest dla niego najważniejsza. Patrzył na życie optymistycznie. Stwierdziłam, że to jest ten człowiek, z którym chcę spędzić życie - opowiada Maria Halska.

Gdy się pobierali, byli jeszcze na studiach. Po ich ukończeniu wyjechali do Australii. - Miało być na zawsze, ale po siedmiu miesiącach postanowiliśmy, że wracamy. Za kolejnych 10 miesięcy urodziła się nasza pierwsza córka Magda – wspomina Kacper Halski.

Po Magdzie na świat przyszły kolejne dzieci: Zuzia, Karol i Konstancja. W ostatni dzień 2010 roku urodził się piąty w kolejności Jurek. Początkowo wydawało się, że chłopiec jest zdrowy. - Gdy skończył półtora miesiąca zaczęłam coś podejrzewać. Nie uśmiechał się, nie było z nim prawidłowego kontaktu wzrokowego. Mniej więcej w tym samy czasie zaczęła bardzo szybko rosnąć mu główka - tłumaczy Maria Halska.

Kiedy pojawiła się diagnoza? Jak na tę informację zareagowali rodzice? Jak przebiegało leczenie ich synka? Zapraszamy do wysłuchania poruszającej opowieści.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Goście:
Maria i Kacper Halscy (rodzice siedmiorga dzieci, z których jedno choruje na nowotwór mózgu)
Data emisji:
12.02.2016
Godzina emisji:
12.08

pg/ei

Czytaj także

Marina Hulia. Oddała serce dzieciom wykluczonych

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 15:00
- Korczak mówił, że nie ma dzieci, są ludzie. Ja dodam - nie ma uchodźców, są dzieci. Powinniśmy zrobić dla nich wszystko, co możemy - mówi Marina Hulia, zajmująca się od lat dziećmi uchodźców i więźniów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostra Jolanta: pasja życia zamiast narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 16:20
Od dwudziestu lat pracuje z osobami uzależnionymi i widziała na własne oczy, jakie spustoszenie w człowieku wywołują narkotyki. Teraz dla osób zagrożonych uzależnieniem buduje dom.
rozwiń zwiń