X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bohaterowie dnia codziennego. Ciężka choroba w wielodzietnej rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 15:19
- Będąc wewnątrz tej całej gromady nie potrafię ocenić, czy to jest heroizm. Po prostu robimy to, co trzeba, czując przy tym entuzjazm i radość - mówi Maria Halska, matka siedmiorga dzieci, z których jedno choruje na nowotwór mózgu.
Audio
  • Bohaterowie dnia codziennego. Ciężka choroba w wielodzietnej rodzinie (Godzina prawdy/Trójka)
Diagnoza początkowo brzmiała jak wyrok... Rodzina Jurka jednak się nie poddała. O niezwykłej walce opowiadają rozmówcy Michała Olszańskiego  (zdjęcie ilustracyjne)
Diagnoza początkowo brzmiała jak wyrok... Rodzina Jurka jednak się nie poddała. O niezwykłej walce opowiadają rozmówcy Michała Olszańskiego (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Maria i Kacper poznali się na początku 1999 roku. Półtora roku później wzięli ślub. - Imponowało mi, że Kacper lubi podróżować, że jest wysportowany, że to nie praca jest dla niego najważniejsza. Patrzył na życie optymistycznie. Stwierdziłam, że to jest ten człowiek, z którym chcę spędzić życie - opowiada Maria Halska.

Gdy się pobierali, byli jeszcze na studiach. Po ich ukończeniu wyjechali do Australii. - Miało być na zawsze, ale po siedmiu miesiącach postanowiliśmy, że wracamy. Za kolejnych 10 miesięcy urodziła się nasza pierwsza córka Magda – wspomina Kacper Halski.

Po Magdzie na świat przyszły kolejne dzieci: Zuzia, Karol i Konstancja. W ostatni dzień 2010 roku urodził się piąty w kolejności Jurek. Początkowo wydawało się, że chłopiec jest zdrowy. - Gdy skończył półtora miesiąca zaczęłam coś podejrzewać. Nie uśmiechał się, nie było z nim prawidłowego kontaktu wzrokowego. Mniej więcej w tym samy czasie zaczęła bardzo szybko rosnąć mu główka - tłumaczy Maria Halska.

Kiedy pojawiła się diagnoza? Jak na tę informację zareagowali rodzice? Jak przebiegało leczenie ich synka? Zapraszamy do wysłuchania poruszającej opowieści.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Goście:
Maria i Kacper Halscy (rodzice siedmiorga dzieci, z których jedno choruje na nowotwór mózgu)
Data emisji:
12.02.2016
Godzina emisji:
12.08

pg/ei

Czytaj także

Marina Hulia. Oddała serce dzieciom wykluczonych

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 15:00
- Korczak mówił, że nie ma dzieci, są ludzie. Ja dodam - nie ma uchodźców, są dzieci. Powinniśmy zrobić dla nich wszystko, co możemy - mówi Marina Hulia, zajmująca się od lat dziećmi uchodźców i więźniów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostra Jolanta: pasja życia zamiast narkotyków

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 16:20
Od dwudziestu lat pracuje z osobami uzależnionymi i widziała na własne oczy, jakie spustoszenie w człowieku wywołują narkotyki. Teraz dla osób zagrożonych uzależnieniem buduje dom.
rozwiń zwiń