Prof. Wawrzyniec Konarski o swojej walce o syna

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2017 13:50
- Fakty są dość dramatyczne. Ostatni urlop miałem okazję spędzić z moim synem w 2005 roku. Wszystkie pozostałe dziesiątki, a może i setki próśb o to, bym mógł z nim wyjechać, były negowane. Dodam, że sąd w momencie rozwodu utrzymał absolutną równość naszych praw rodzicielskich - mówił prof. Wawrzyniec Konarski.
Audio
  • Prof. Wawrzyniec Konarski o swojej walce o syna (Godzina prawdy/Trójka)
Prof. Wawrzyniec Konarski
Prof. Wawrzyniec KonarskiFoto: PR24/MR

Znany politolog opowiedział Michałowi Olszańskiemu o swoich doświadczeniach związanych z tak zwaną alienacją rodzicielską, czyli wykorzystywaniem dziecka w konflikcie między rodzicami.

- Moje kontakty z synem nazwałbym jako dozorowane. Szymon spotyka się ze mną wyłącznie w towarzystwie kuratora, choć sami kuratorzy uważają, że spotkania w ich towarzystwie powinny zostać zakończone. Nie mogę się doprosić - ani u byłej żony ani w polskich sądach - by tę sytuację zakończyć - powiedział profesor.

Wawrzyniec Konarski Moje kontakty z synem nazwałbym jako dozorowane

Zapraszamy do wysłuchania opowieści o walce o utrzymanie więzi z synem. Gość Trójki przyznaje, że ta walka jest bardzo trudna.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: Michał Olszański
Gość: prof. Wawrzyniec Konarski
Data emisji: 13.01.2017
Godzina emisji: 12.07

fbi/ei

Czytaj także

Dla kogo opieka nad dziećmi po rozwodzie?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 16:43
Ojcowie chcą nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Walcząc o swoje dzieci w procesach rozwodowych czują się dyskryminowani.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Trela - człowiek, który urodził się w siodle

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2016 00:53
Według Marka Treli końmi zajmuje się specjalny typ ludzi i są to jednostki, którym można zaufać. Jak przyznaje, sam jest ogromnym miłośnikiem tych zwierząt. - Mam ten defekt genetyczny, jakim jest miłość do koni. I tak już zostanie do końca - mówi Marek Trela, były prezes stadniny w Janowie Podlaskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mietek Szcześniak: nie oceniaj człowieka, póki nie poznasz jego pieśni

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 18:38
- Prababcia Konstancja mówiła, bym nigdy nie oceniał człowieka, póki nie nauczę się jego pieśni, bo wtedy będę zupełnie inaczej patrzył na niego - mówi artysta, Mietek Szcześniak.
rozwiń zwiń