X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podnieść się, by nieść nadzieję innym

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 14:00
Oto historia Hieronima Włodarskiego. Człowieka, który przez uzależnienie zmarnował swoje możliwości i karierę. Dostał jednak drugą szansę.
Audio
  • Podnieść się, by nieść nadzieję innym (Godzina prawdy/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Photographee.eu/shutterstock.com

Gość "Godziny prawdy" spadł na samo dno. Kilka lat spędził żyjąc na ulicach Dublina. Dzięki spotkanemu przypadkiem wolontariuszowi z Fundacji "Barka" zdecydował się wrócić do Polski na terapię. Po powrocie jego życie diametralnie się zmieniło. Sam wyszedł z nałogu i zaczął pomagać innym.

Od 2012 roku jest wiceprezesem Stowarzyszenia Integracji Społeczności Lokalnej "Wielkopomoc". W małej osadzie znajdującej się w gminie Lwówek, prowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt i opiekujących się nimi osób wychodzących z uzależnienia. W Posadówku mieszka 20 osób oraz 90 psów. Hieronim Włodarski – bohater audycji – stworzył miejsce, gdzie każdy, kto znalazł się na życiowym zakręcie, może znaleźć pomoc. – To nie był mój pomysł. To ówcześni mieszkańcy, którzy przebywali w domu wspólnoty w Posadówku, powierzyli mi odpowiedzialność, która pomogła mi walczyć z własnym nałogiem. Pomogło mi przyjęcie odpowiedzialności za cudze życie – tłumaczy gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania historii pana Hieronima, który wierzy w to, że dobro zawsze wraca, o czym sam w życiu nieraz się przekonał.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi:
Michał Olszański
Gość: Hieronim Włodarski (wiceprezes Stowarzyszenia Integracji Społeczności Lokalnej "Wielkopomoc")
Data emisji: 8.09.2017
Godzina emisji: 12.08

ml/gs

Czytaj także

Aleksandra Grynczewska i jej Zwierzęca Polana

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 13:30
To historia jak z filmu. Aleksandra Grynczewska pracowała w korporacji, była zadowolona z tego co robi, chodziła w garsonkach i spłacała kredyt na mieszkanie. Jednak pewnego dnia postanowiła zmienić wszystko i zacząć robić coś, co nadaje życiu sens i wywołuje uśmiech na twarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dom, a nie ośrodek". Zakonnice o pracy z niepełnosprawnymi

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 16:50
- Nasi podopieczni są bardzo wdzięczni, potrafią mówić bardzo często słowo "dziękuję". Raz podszedł do mnie Kazio i powiedział: "przepraszam siostrę. Wczoraj dostałem od siostry cukierka i nie podziękowałem". Zwalają nas z nóg - wspomina ze wzruszeniem dominikanka.
rozwiń zwiń