"Szczęście jest w każdym z nas". Iwona Guzowska w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 15:35
W rozmowie z byłą bokserką nie zabrakło pytań o to, jak kształtować twardy charakter i systematycznie pracować na swój sukces, ale także jak pogodzić rolę walecznej zawodniczki z kochającą mamą.
Audio
  • "Godzina prawdy" ze Szklarskiej Poręby. Gościem Iwona Guzowska (Godzina Prawdy/Trójka)
Michał Olszański i Iwona Guzowska
Michał Olszański i Iwona Guzowska Foto: Trójka Górom/materiały prasowe

Iwona Guzowska to wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, czterokrotnie zdobyła Puchar Świata, ma na swoim koncie tytuł mistrzyni Holandii oraz Finlandii, a także siedmiokrotne mistrzostwo Polski. Była bokserka opowiadała m.in. o latach aktywności zawodowej i o przeżyciach związanych z licznymi triumfami. 

– To nie jest tak, że wszystko nam się należy. To co mamy jest wynikiem naszej ciężkiej pracy i podjętych decyzji. Czasami pewne zawahanie powoduje, że się zatrzymujemy. Nie idziemy poprawną ścieżką i sami skazujemy się na brak sukcesu. Ale czy sukces jest nam potrzebny do szczęścia? Uważam, że szczęście jest w każdym z nas. Cała moja kariera była drogą do tej wiedzy – mówi Iwona Guzowska, w audycji nadawanej ze Szklarskiej Poręby w ramach festiwalu Trójka Górom. 


lang_1200_PAP.jpg
Czesław Lang: trzeba mieć marzenia i cele

Nie zabrakło również pytania o Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu. Na ten moment polskim reprezentantom nie udało się zdobyć żadnego medalu. – Dla każdego z uczestników igrzysk to jest przygoda życia. W sporcie jest piękne to, że każdy doskonale wie jakie są jego możliwości, a mimo to nie poddaje się. Dlatego, że ma pasję i robi to co kocha. Gdyby tak nie było, to nikt by nie zmusił człowieka do takiego wielkiego wysiłku – skomentowała była bokserka. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Iwoną Guzowską.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański
Gość: Iwona Guzowska (była polska kick-boxer)

Data emisji: 16.02.2018
Godzina emisji: 12.08

kw/gs

Czytaj także

Podnieść się, by nieść nadzieję innym

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 14:00
Oto historia Hieronima Włodarskiego. Człowieka, który przez uzależnienie zmarnował swoje możliwości i karierę. Dostał jednak drugą szansę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Boreyko: jestem swoim największym krytykiem

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 22:32
–  Tylko ja po koncercie mogę powiedzieć, czy był on dobry, czy zły. Gdy krytycy po tym samym wydarzeniu napiszą pozytywne opinie, a ja nie będę zadowolony, to raczej uwierzę sobie, a nie im – mówi dyrygent Andrzej Boreyko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anioły w Demokratycznej Republice Konga

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 16:00
Agnieszka Gugała ze Zgromadzenia Sióstr od Aniołów od 13 lat posługuje na misji w Rwandzie i Demokratycznej Republice Konga. Z czym mierzy się każdego dnia?
rozwiń zwiń