Wojciech Brewka: należy podążać za marzeniami

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 13:00
Nasz gość w pewnym momencie swojego życia podjął bardzo ważną decyzję, która zmieniła jego świat. Opłaciło się, bo dziś jest jednym z najlepszych polskich malarzy młodego pokolenia.
Audio
  • Malarz, samouk, prawnik, czyli Wojciech Brewka (Godzina prawdy/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kriachko Oleksii/Shutterstock.com

Ta historia pokazuje, że nigdy nie wolno zapominać o swoich marzeniach. Jeśli kiedyś, w młodym wieku, ktoś z nas był czymś prawdziwie zafascynowany, być może warto w pewnym momencie życia przypomnieć sobie o tym i postawić na to. W końcu, realizacja swoich pasji jest niezwykle ważna. Bohaterem tej "Godziny prawdy" jest Wojciech Brewka, 38-latek, który o byciu malarzem śnił od swoich najmłodszych lat. W pewnym momencie postanowił postawić wszystko na jedną kartę.

– Marzenia się spełniają i trzeba je realizować. To są banały, ale często zapominamy o nich w życiu codziennym. Słyszymy "nie da się", ale ja jestem przykładem na to, że warto. Nawet jeśli się nie uda, lepiej jest spróbować, niż żałować do końca życia, że się tego ryzyka nie podjęło – mówi Wojciech Brewka.

Gość Michała Olszańskiego jest z wykształcenia… prawnikiem. Jego droga i edukacja artystyczna przebiegały inaczej, niż w przypadku większości twórców – Jestem samoukiem i swój styl tworzyłem sam w samodzielnych pracowniach przez ponad 20 lat. Raz poszedłem na warsztaty rysunku, ale uznałem, że to nie dla mnie i postanowiłem nauczyć sie tego sam – dodaje malarz.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Wojciech Brewka (malarz)

Data emisji: 11.05.2018
Godzina emisji: 12.07

ml

Czytaj także

Szklana Kuźnia, czyli nietypowe dzieła sztuki

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 12:38
Magda Kuźniarz pochodzi z profesorskiej rodziny. Nie chciała jednak pójść w ślady swoich rodziców i nie wybrała ścieżki nauki. Postanowiła spełnić swoje marzenie i realizować swoją największą pasję. Jej życiowy wybór to Szklana Kuźnia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Olech o szczególnej książce zilustrowanej... kleksami

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 10:00
Pierwszy gość tego wydania "Zakadkowej niedzieli" napisał wiele książek, które niejeden z naszych słuchaczy ma na swojej półce.
rozwiń zwiń