X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kinga Dębska: poprzez niedoskonałość, wkracza światło

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 13:30
Czy jest szansa na to, abyśmy stali się bardziej wrażliwi na potrzeby innych? Reżyserka Kinga Dębska, która gościła u Michała Olszańskiego udowadnia, że jest to możliwe.
Audio
  • Reżyserka Kinga Dębska gościem Michała Olszańskiego (Godzina Prawdy/Trójka)
Kinga Dębska
Kinga DębskaFoto: Marcin Kmieciński/PAP

Praga 1200.jpg
Agnieszka Zachar, czyli dobry duch warszawskiej Pragi

Kobieta o niezwykłej osobowości, a przede wszystkim wrażliwości. Ukończyła japonistykę, ale na co dzień zajmuje się pisaniem scenariuszy filmowych. Jej najnowszy film pt. "Zabawa, zabawa" został zaprezentowany podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni. To historia, która porusza problem m.in. wrażliwości ludzkiej na problemy innych. Autorka filmu przekonuje, że nie zawsze jest to łatwa sztuka. 

– Tej wrażliwości w dzisiejszym świecie jest za mało. Nie chcę idealizować siebie w tej kwestii, bo sama chciałabym być bardziej wrażliwa i czujna jeśli chodzi o ludzkie nieszczęścia i dramaty. Mnie najbardziej ciekawią spotkania z ludźmi. Nie ważne, czy jest to plan filmowy, pisanie scenariuszy, czy mój czas prywatny. Interesują mnie przede wszystkim ludzie niedoskonali. Głęboko w to wierzę, że doskonałość jest zwyczajnie nudna, mało interesująca i nieprawdziwa – przekonuje Kinga Dębska.

Jaką historię opowiada film "Zabawa, zabawa"? Jaką rolę dzieciństwo odegrało w życiu Kingi Dębskiej i jak rozpoczęła się jej artystyczna droga? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Kinga Dębska (reżyserka)

Data emisji: 5.10.2018
Godzina emisji: 12.08

kb/kul