X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tadeusz Czajkowski, czyli zapomniany geniusz

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 13:00
Bohater tego wydania "Godziny prawdy", to człowiek, który nie tylko ma pasje i marzenia, ale w czasie swojego życia osiągnął kilka bardzo istotnych celów.
Audio
  • Tadeusz Czajkowski, czyli jeden z najwybitniejszych umysłów na świecie (Godzina Prawdy/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: zoommachine/Shutterstock.com

Mówi się, że o losach narodów i społeczeństw decydują wybitne jednostki. Słysząc nazwisko Tadeusza Czajkowskiego wielu z nas powie "chwileczkę, nie słyszałem o tym człowieku", a szkoda.

Tadeusz Czajkowski w swoim życiu odniósł wiele sukcesów, ale i porażek. W wieku 4 lat występował na scenie amatorskiego teatru w rodzinny Przeworsku. Jednak prędko odkrył swoją największą pasję: nauki ścisłe. To zamiłowanie objawiło się, gdy gość Michała Olszańskiego był w szkole podstawowej i znalazło swoją kontynuację – najpierw w technikum mechanicznym w Stalowej Woli, a później na studiach na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Wtedy usłyszał diagnozę: nowotwór mózgu. Bohater "Godziny prawdy" postanowił jednak, że się nie da i poradzi sobie z tą sytuacją. Udało się. Ukończył Politechnikę Warszawską i poświęcił się tworzeniu dziesiątków wynalazków. Dlaczego zatem tak niewielu z nas zna Tadeusza Czajkowskiego?

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Tadeusz Czajkowski (inżynier, wynalazca)

Data emisji: 2.11.2018
Godzina emisji: 12.08

ml/gs

Czytaj także

Kinga Dębska: poprzez niedoskonałość, wkracza światło

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 13:30
Czy jest szansa na to, abyśmy stali się bardziej wrażliwi na potrzeby innych? Reżyserka Kinga Dębska, która gościła u Michała Olszańskiego udowadnia, że jest to możliwe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Plewiński: fotografia to znakomity zawód

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 15:00
– Ma ona ogromny zasięg: od zbliżeń w mikroskopie, które mogą być dziełami sztuki, aż po zdjęcia kosmosu – mówi Wojciech Plewiński, jeden z najwybitniejszych polskich fotografów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Popiela: robię to, co kocham

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 13:00
– Czuję, że moja kariera przyśpiesza, dlatego w przyszłość patrzę optymistycznie. Przy takich wynikach będę celował w medal – mówi Dariusz Popiela, kajakarz górski.
rozwiń zwiń