Sidney Polak: rock'n'roll bez ważkich tekstów jest bez sensu

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:00
Polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku był gościem "Godziny prawdy".
Audio
  • Sidney Polak gościem Michała Olszańskiego (Godzina Prawdy/Trójka)
Sidney Polak
Sidney Polak Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

– Wychowałem się za kumuny, więc wydaje mi się, że moment zmiany ustrojowej był dla mnie bardzo ważny. Nie do końca zdawałem sobie wtedy sprawę, że na moich oczach dzieje się historia. Dorastałem na Chomiczówce w rodzinie, która była bardzo zaangażowana antykomunistycznie. Nie w tym sensie, że którekolwiek z rodziców było wielkim działaczem opozycyjnym, ale dawało się odczuć taką atmosferę oporu. Przez całe lata 80., gdy kładłem się spać, słyszałem jak ojciec włączał "Głos Ameryki" i Radio Wolna Europa. Była tam polityka, ale nie tylko. Pozwalało się to również zetknąć z kulturą – opowiada Sidney Polak.

Artysta opowiadał o swojej przeszłości, planach na przyszłość i o swoim muzyczny dorobku. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Sidney Polak (muzyk)

Data emisji: 1.03.2019
Godzina emisji: 12.06

ml/gs

Czytaj także

Piotr "Glaca" Mohamed: szukam namacalnego brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 01:00
– Fascynuje mnie melodia, ale i hałas. Uwielbiam to, co sam nazywam "organicznym dźwiękiem" – mówi Piotr "Glaca" Mohamed
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: nie mam nie wiadomo jakich ambicji

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 19:00
Przed tygodniem Katarzyna Nosowska, która właśnie wydała solową płytę zatytułowaną "Basta", mówiła w m.in. o nauce mówienia "nie" w życiu. – Naszedł taki moment w życiu, żeby zadać sobie kilka ważnych pytań – mówiła tydzień temu artystka.
rozwiń zwiń