X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sidney Polak: rock'n'roll bez ważkich tekstów jest bez sensu

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 13:00
Polski wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku był gościem "Godziny prawdy".
Audio
  • Sidney Polak gościem Michała Olszańskiego (Godzina Prawdy/Trójka)
Sidney Polak
Sidney Polak Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

– Wychowałem się za kumuny, więc wydaje mi się, że moment zmiany ustrojowej był dla mnie bardzo ważny. Nie do końca zdawałem sobie wtedy sprawę, że na moich oczach dzieje się historia. Dorastałem na Chomiczówce w rodzinie, która była bardzo zaangażowana antykomunistycznie. Nie w tym sensie, że którekolwiek z rodziców było wielkim działaczem opozycyjnym, ale dawało się odczuć taką atmosferę oporu. Przez całe lata 80., gdy kładłem się spać, słyszałem jak ojciec włączał "Głos Ameryki" i Radio Wolna Europa. Była tam polityka, ale nie tylko. Pozwalało się to również zetknąć z kulturą – opowiada Sidney Polak.

Artysta opowiadał o swojej przeszłości, planach na przyszłość i o swoim muzyczny dorobku. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Sidney Polak (muzyk)

Data emisji: 1.03.2019
Godzina emisji: 12.06

ml/gs

Czytaj także

Piotr "Glaca" Mohamed: szukam namacalnego brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 01:00
– Fascynuje mnie melodia, ale i hałas. Uwielbiam to, co sam nazywam "organicznym dźwiękiem" – mówi Piotr "Glaca" Mohamed
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: nie mam nie wiadomo jakich ambicji

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 19:00
Przed tygodniem Katarzyna Nosowska, która właśnie wydała solową płytę zatytułowaną "Basta", mówiła w m.in. o nauce mówienia "nie" w życiu. – Naszedł taki moment w życiu, żeby zadać sobie kilka ważnych pytań – mówiła tydzień temu artystka.
rozwiń zwiń