Jacek Łapot: do życia staram się podchodzić kabaretowo

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 12:54
– Kabaret zawsze nam towarzyszył, zwłaszcza przed 1989 rokiem stanowił bardzo istotny element odreagowania wszystkich negatywnych emocji – wspomina Michał Olszański, który rozmawiał w "Godzinie prawdy" z Jackiem Łapotem – satyrykiem kiedyś mocno związanym z Trójkową sceną kabaretową.
Audio
  • Rozmowa z Jackiem Łapotem – satyrykiem i artystą kabaretowym (Godzina Prawdy/Trójka)
Sklep RTV Warszawskiej Spółdzielni Spożywców Społem przy ul. Mickiewicza w Warszawie w roku 1966
Sklep RTV Warszawskiej Spółdzielni Spożywców "Społem" przy ul. Mickiewicza w Warszawie w roku 1966Foto: NAC/Archiwum Grażyny Rutowskiej

Rozmowa staje się pretekstem do przywołania dawnych czasów, w tym związanych z naszą stacją. – Całe lata 70. słuchałem Trójki. W latach 60. jeszcze nie miałem radia z UKF-em, słuchałem Jedynki, ale tam też były audycje kabaretowe. Był "Podwieczorek przy mikrofonie", "Zgaduj Zgadula", "Wesoły autobus". A potem nagle okazało się, że jest taka stacja, która ma świetną jakość emisji. Kiedy w latach 70. w Polsce zagnieździł się dobrobyt, pojawiła się Unitra, Kasprzaki, magnetofony i nawet można było to nagrać – opowiada Łapot.

Nasz gość opowiada także o latach młodzieńczych spędzonych w rodzinnej Dąbrowie Górniczej oraz swoich kulisach występów. Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Jacek Łapot (satyryk, artysta kabaretowy, autor tekstów)

Data emisji: 21.06.2019
Godzina emisji: 12.06

kr/gs

Czytaj także

Nieoczywiste życie Jarosława Jakimowicza

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 13:00
– Pomyślałem ostatnio, że ludzie nie wiedzą, kim ten facet tak naprawdę jest i jaką ma historię – mówił w audycji Michał Olszański, który zaprosił do studia Jarosława Jakimowicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Paweł Grabowski. Zrezygnował z kariery, by poświęcić się umierającym

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 13:00
– Moje życie jest życiem absolutnie normalnego człowieka – przekonuje w rozmowie z Michałem Olszańskim dr Paweł Grabowski, który prowadzi domowe hospicjum na Podlasiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Milewska: mogłam sobie pozwolić na wiele

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 13:00
Anna Milewska – aktorka przez wiele osób kojarzona głównie dzięki roli Julii w serialu "Złotopolscy", wdowa po Andrzeju Zawadzie. W rozmowie z Michałem Olszańskim wspominała 47 lat przeżytych z legendarnym himalaistą.
rozwiń zwiń