Anna Musiałówna: zawsze byłam skupiona na opowieści

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 13:00
– Nigdy nie wyciągam aparatu od razu. Muszę doprowadzić do takiej sytuacji, w której człowiekowi, który jest przede mną, jest wszystko jedno, czy mam w ręce łyżkę, widelec czy aparat – żartuje artysta fotograf i fotoreporterka prasowa, Anna Musiałówna w rozmowie z Michałem Olszańskim.
Audio
  • Rozmowa z Anną Musiałówną (Godzina Prawdy/Trójka)
Optymista nasza jesień 81  z reportażu o ludziach w kolejkach drukowanym w piśmie itd
"Optymista nasza jesień 81" z reportażu o ludziach w kolejkach drukowanym w piśmie "itd"Foto: Anna Musiałówna

– Nigdy nie bałam się ludzi, co chyba wyniosłam z domu. Rozmawiałam z nimi cały czas, dla mnie aparat był tylko dodatkowym narzędziem. I nagle odkryłam, że o tym, co czuję, co myślę, mogę opowiadać przy pomocy tego urządzenia, które trzymam w ręce. To było odkrycie, że wszystko można opowiedzieć obrazem – mówiła Anna Musiałówna o swoich początkach.

Jak nasza rozmówczyni wspomina lata spędzone w szkole baletowej? Dlaczego zdjęcia wykonane podczas jej wyprawy na Spitsbergen w 1981 roku możemy oglądać dopiero od niedawna? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Anna Musiałówna (artysta fotograf, fotoreporterka)

Data emisji: 27.09.2019
Godzina emisji: 12.09

kr

Czytaj także

Anna Milewska: mogłam sobie pozwolić na wiele

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 13:00
Anna Milewska – aktorka przez wiele osób kojarzona głównie dzięki roli Julii w serialu "Złotopolscy", wdowa po Andrzeju Zawadzie. W rozmowie z Michałem Olszańskim wspominała 47 lat przeżytych z legendarnym himalaistą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Łapot: do życia staram się podchodzić kabaretowo

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 12:54
– Kabaret zawsze nam towarzyszył, zwłaszcza przed 1989 rokiem stanowił bardzo istotny element odreagowania wszystkich negatywnych emocji – wspomina Michał Olszański, który rozmawiał w "Godzinie prawdy" z Jackiem Łapotem – satyrykiem kiedyś mocno związanym z Trójkową sceną kabaretową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Strejlau: najważniejsza jest zawsze rodzina

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:13
Zaczynał jako napastnik m.in. Hutnika i Legii Warszawa, ale prawdziwe sukcesy odnosił jako trener. Był asystentem Kazimierza Górskiego w reprezentacji Polski, która zdobyła trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1974 roku.
rozwiń zwiń