Tom Justyniarski: sami tworzymy nasz świat

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 13:00
Gość tego wydania "Godziny prawdy" poświęcił swoje życie ochronie zwierząt i edukowaniu na ten temat innych. Na spotkaniach autorskich w szkołach opowiadał o miłości do naszych braci mniejszych już 300 tysiącom uczniów.
Audio
  • Tom Justyniarski - człowiek, który uczy miłości do zwierząt (Godzina prawdy/Trójka)
Tom Justyniarski
Tom JustyniarskiFoto: PAP/JACEK TURCZYK

Tom Justyniarski to współczesny pisarz i obrońca zwierząt, autor bardzo lubianych książek dla dzieci i dorosłych m.in.: "Psie troski", "Mój przyjaciel bocian", "Zaginiony kot", "Pies najlepszym przyjacielem człowieka". Jego książka "Psie troski" wygrała konkurs i zajęła 1. miejsce w TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej, jednocześnie zostając Lekturą Szkolną oraz Kolorową Klasyką. Jest też współautorem i pomysłodawcą książki – bestsellera "Poznaj Męskie Sekrety".

– Chciałbym, żeby ten świat był doskonały i taki on będzie. W gazetach cytowano moje słowa: "dzięki dzieciom, Polska stanie się wzorem w traktowaniu zwierząt". Widzę piękny przekaz, nagłówki w gazetach włoskich, hiszpańskich, amerykańskich, że Polska jako pierwsza wprowadziła lekcje miłości do zwierząt, zrozumiała ich świat, szanuje je i kocha. To nie jest megalomania. Wiemy bardzo dobrze, co jest deklarowane, a co się dzieje w praktyce. Pojąłem w pewnym momencie, że tylko dzięki edukacji dzieci, jesteśmy w stanie zmienić piękny świat i, że tylko dzięki miłości do zwierząt, możemy żyć w miłości do siebie i do świata –tłumaczy Tom Justyniarski.

Za książki otrzymał nagrodę "Książki z duszą", dodatkowo nominowany do Orderu Uśmiechu. Za ich pomocą "z mocą" zmienia na lepsze: postawy i nawyki dzieci, uczy przede wszystkim "Uczuć wyższych": szacunku, miłości, tolerancji i empatii. Jego książki polecane są przez wybitnych psychologów jako obowiązkowe w dobrym wychowaniu dzieci.

***

Tytuł audycji: Godzina prawdy
Prowadzi: 
Michał Olszański 
Gość: Tom Justyniarski (pisarz, obrońca praw zwierząt, pedagog, rzecznik Towarzystwa Obrony Zwierząt)

Data emisji: 7.02.2020
Godzina emisji: 12.07

mat. prasowe/mlCzytaj także

Na rowerach przez świat

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 13:13
Ponad 87 tysięcy kilometrów, 60 krajów i 10 lat – tak w liczbach wyglądała podróż życia Adeli Tarkowskiej i Krzysztofa Józefowskiego, którzy na rowerach zwiedzali naszą planetę. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Rylik: dla sukcesu trzeba wyjść ze strefy komfortu

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 13:00
Wielokrotne mistrzostwo świata w boksie zawodowym i trzykrotne mistrzostwo Europy w kick-boxingu to tylko niektóre z jej sportowych osiągnięć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Rutkowski: postanowiłem, że pójdę na spacer… do Wietnamu

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 13:00
Mariusz Rutkowski wybrał się piechotą z Polski do Wietnamu. Zajęło mu to niespełna rok. Słuchaczom Trójki opowiedział w "Godzinie prawdy" o tej wyjątkowej wyprawie. 
rozwiń zwiń