X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Legenda podziemia w "Godzinie prawdy"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 16:48
W dzisiejszej audycji rozmowa o smaku wolności. To będzie lekcja historii, a w roli profesora wystąpi Mirosław Chojecki, zasłużony działacz opozycyjny, twórca "Niezależnej Oficyny Wydawniczej NOWA".
Audio
Mirosław Chojecki
Mirosław ChojeckiFoto: PAP/PAP/Paweł Kula

Urodził się 1 września 1949 roku w Warszawie. Skończył wydział chemii na Uniwersytecie Warszawskim. Już jako student zaangażował się w działalność opozycyjną. W 1968 roku po protestach marcowych został relegowany z uczelni. Od 1976 roku był członkiem KOR. Jak szef tak zwanej ekipy radomskiej organizował pomoc dla represjonowanych. Wielokrotnie zatrzymywany za działalność opozycyjną. Jego aresztowanie w 1980 roku wywołało falę protestów.

Dziś jest prezesem honorowym Stowarzyszenia Wolnego Słowa.

W audycji Michała Olszańskiego "Godzina prawdy", w piątek po godz. 12, Mirosław Chojecki opowie o swojej opozycyjnej działalności, a także o tym, jak dziś patrzy na Polskę.

Czytaj także

Niezależna Oficyna Wydawnicza

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2016 10:50
Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA była pierwszym polskim wydawnictwem działającym w drugim obiegu. Powstała w 1977 roku, a pomysł narodził się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.
rozwiń zwiń