X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mentor pomaga nam pokonać wewnętrzne ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 12:37
Wiele kobiet, choć posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, boi się realizować swoje zawodowe marzenia. W takiej sytuacji pomóc może ktoś, kto już podobne przeciwności pokonał.
Audio
  • Mentor pomaga nam pokonać wewnętrzne ograniczenia (Do południa/Trójka)
Mentor pomaga nam pokonać wewnętrzne ograniczenia
Foto: Glow Images/ East News

Hillary Clinton - współzałożycielka organizacji Vital Voices - powiedziała, że dzięki mentoringowi możemy otwierać drzwi do możliwości osobom, które są gotowe je przekroczyć, ale bez pomocy te drzwi pozostałyby zamknięte. Zgadza się z tym Anna Zawadzka, dyrektor zarządzająca Akademii Lepszych Liderów i stypendystka programu Vital Voices Poland.

Wyjaśnia, że mentoring to układ mistrz-uczeń. - Jest to relacja oparta na zaufaniu, na wymianie doświadczeń i wspólnym budowaniu przyszłości - mówi. Jak wspomina, podczas udziału w programie spędziła cztery dni ze swą mentorką i razem przez kilka godzin dziennie pracowały nad jej planem działania, planem rozwoju, odkrywały marzenia i budowały przyszłość.

Anna Zawadzka zaznacza, że gdy kobiety same próbują zastanawiać się nad tymi tematami, często ponoszą porażkę. - Blokują nas wewnętrzne ograniczenia. Marzymy o robieniu rzeczy, które są dla nas niedostępne. Myślimy, że nie jesteśmy gotowe. Jeśli ktoś obok posłucha o naszych planach, opowie o swojej historii i co by zrobił na naszym miejscu, okazuje się, że nasze problemy nie są problemami - wyjaśnia. Dodaje, że często mamy skłonność do ucieczki od ryzyka, a mentoring pozwala nam uwierzyć we własne możliwości.

- Jesteśmy bardzo dobrze wykształcone, mamy dużą wiedzę, ale ogranicza nas to, że nie czujemy się najlepsze - tłumaczy Zawadzka.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą przygotowała i prowadziła Katarzyna Pruchnicka.

"Do południa" na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku od godz. 9.00 do 12.00.

(bk/mk)

Czytaj także

Czy warto dążyć do tego, by być "ideałem"?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 13:28
Zewsząd bombardują nas obrazy spełnionych ludzi sukcesu, idealnych matek, wysportowanych mężczyzn, pięknych kobiet. Czy powinniśmy robić wszystko, by im dorównać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cztery fazy rozwoju osobowości

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 13:46
Rozwijamy się przez całe życie, to proces dynamiczny. Stale dokonują się zmiany zachowań i zmiany strukturalne w psychice człowieka. Wielu badaczy próbuje to nazwać i określić po swojemu. Jedna z teorii głosi, że w życiu przechodzimy cztery fazy rozwoju osobowości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poświęćmy sobie i swoim emocjom trochę czasu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 12:54
Od dwóch tygodni walentynkowe gadżety są w każdym sklepie. W piątek każdy czeka na uśmiech, spotkanie, miłą rozmową, a może nawet truskawki maczane w czekoladzie. Osoby w starszym wieku też w okolicach walentynkowego święta składają sobie życzenia i umawiają się na ciastko i kawę.
rozwiń zwiń