X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

To wielka frajda wyhodować pomidora na parapecie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 17:00
Można powiedzieć, że miejskie ogrodnictwo to działanie na styku kultury, sztuki, ekologii i szeroko rozumianej partycypacji społecznej. Jak to robić? W Trójce podpowiadają znawcy tematu.
Audio
  • Iga Kołodziej i Sebastian Żołnowski opowiadają o miejskim ogrodnictwie (Do południa/Trójka)
To wielka frajda wyhodować pomidora na parapecie
Foto: BeverlyLR/sxc.hu/CC

Warszawska Królikarnia zaprosiła mieszkańców stolicy do bezpłatnej dzierżawy trawników i kawałków ziemi przyległych do publicznych galerii i muzeów. Jest to propozycja zaangażowania publiczności w proces interwencji w przestrzeni nie tylko miasta, a również sztuki. "Nieużytki sztuki w warszawskiej Królikarni" to pomysł Elżbiety Jabłońskiej, ale niejedyna "zielona" interwencja w miasto.
- Ogrodnictwo w mieście zaczyna łączyć się z różnymi dziedzinami - mówi Iga Kołodziej, architekt krajobrazu, autorka m.in. Ogrodu Zmysłów w CSW. - Architekci i artyści interesują się ogrodnictwem. Powstają różne interdyscyplinarne zespoły, które zajmują się uprawą roślin w mieście - dodaje.
Sebastian Żołnowski, prezes i współzałożyciel Fundacji Mieszadło, zachęca do sięgania po warzywa, które sami sobie wyhodujemy, choćby na własnym parapecie czy balkonie. - To wielka frajda wyhodować pomidora na parapecie - przekonuje.
Okazuje się, że nawet w niewielkiej doniczce mogą wyrosnąć pomidory, sałata i liczne zioła. Truskawki i poziomki też pięknie owocują na miejskich balkonach. Iga Kołodziej przyznaje, że własna niewielka uprawa nie zaspokoi wszystkich potrzeb rodziny, ale daje dużo satysfakcji.

Goście Trójki dbają nie tylko o własne balkony i parapety. Organizują warsztaty ogrodnicze, w zeszłym roku stworzyli tzw. "Mural z korzeniami", Iga Kołodziej wraz ze znajomymi obsadziła kwiatami zaniedbane donice na PKP Ursus, Fundacja Mieszadło w tym roku w Warszawie, pod mostem Poniatowskiego buduje szklarnię sferyczną, która ma zachęcać odwiedzających po podjęcia wyzwania jakim jest miejskie ogrodnictwo.

Do słuchania audycji "Do południa" zapraszamy od godz. 9.05 do 12.00.
(pj/mk)

Czytaj także

"Cena ekologii" - Katarzyna Błaszczyk

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 10:00
Poniedziałek, 20 sierpnia, godz. 18.15, Program 3. Od 2004 roku ilość gospodarstw ekologicznych w Polsce wzrosła sześciokrotnie. Czy Polacy coraz chętniej kupują żywność ekologiczną? Kogo stać na bycie "eko"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ocean umiera. Nie kupuj zagrożonych wyginięciem gatunków ryb

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 18:00
Lubisz ryby? Bądź ich świadomym konsumentem. Restauratorka Agnieszka Kręglicka - ambasadorka akcji Greenpeace "Dobra Ryba” - opowiadała, jak możemy pomóc w ochronie oceanicznej fauny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

By zdrowie nie przeszło nam koło nosa

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 14:41
Nos to pierwszy odcinek układu oddechowego. Pełni w naszym życiu bardzo ważną funkcję. Niestety najczęściej przypominamy sobie o nim, gdy mamy katar. A warto o nos dbać na co dzień. Jak?
rozwiń zwiń