Malta Festival 2014: Spektakl Amapoli Prady, czyli dyskurs o rasie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 16:24
- Na festiwalu miał premierę "Król Lear" Emilio Garcii Wehbiego, spektakl ostry, mocny, bezkompromisowy. Mieliśmy okazję być także na spektaklu Amapoli Prady "Urgent action" w Galerii u Jezuitów - opowiada Agnieszka Obszańska, specjalny wysłannik Trójki na Malta Festival 2014.
Audio
  • Malta Festival 2014: Spektakl Amapoli Prady, czyli dyskurs o rasie (Do południa/Trójka)
Fragment spektaklu Amapoli Prady Urgent Action
Fragment spektaklu Amapoli Prady "Urgent Action"Foto: mat. prasowe

Projekt Amapoli Prady składa się z trzech pokazów wideo i samego spektaklu. Wszystkie te części są ze sobą połączone. - To jest odpowiedź i refleksja na to, co się dzieje w społeczeństwie peruwiańskim. Dyskurs o rasie i nierównościach społecznych - opowiada artystka.

Podsumowanie Malta Festival Poznań 2014>>>
- Moja praca bierze się z rozczarowania rewolucją, ludźmi, którzy mówią, że coś zmienią, po czym odwracają się od tych, którzy za nimi poszli. Jestem pesymistką, jeśli chodzi o ideę zmiany społecznej - dodaje.
Agata Kołacz ze Studia Słodownia +3 zaprasza z kolei na szczególne urodziny w ramach Malta Festival. - W roku 2014 i przez część roku 2015 obchodzimy jubileusz istnienia Studia Słodownia +3, czyli pierwszej w Polsce sceny tańca i kreacji. To najprężniej działający ośrodek tańca współczesnego, progresywnego, eksperymentalnego, ale przede wszystkim myślącego o ciele i ruchu, jak o języku wystarczającym do komunikacji z publicznością - mówi Agnieszce Obszańskiej.

- To co pokazujemy w Studiu Słodownia +3 jest tym, co odróżnia nowy taniec od teatru tańca. Teraz pokazujemy spektakle o bardzo różnych stylistykach. Dla wszystkich punktem wspólnym jest myślenie o ruchu, ale za każdym razem kompletnie inne - twierdzi.

Na relacje z festiwalu zapraszamy do Trójki m.in. od poniedziałku do piątku o godz. 11.50, w ramach pasma "Do południa". Trójka jest patronem medialnym festiwalu.

(mp, ei)

Czytaj także

Spektakle, koncerty, pokazy filmowe. Zaczyna się 24. Malta Festival

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 06:55
Blisko 1200 artystów i aktywistów oraz 300 przedsięwzięć artystycznych - w Poznaniu rozpoczyna się 24. Malta Festival. Święto teatru i kultury potrwa trzy tygodnie. Tematem przewodnim festiwalu - "Idiomem" - jest "Ameryka Łacińska. Mieszańcy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spektakl "Golgota Picnic" został odwołany

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 23:20
Przeciwko spektaklowi protestowali duchowni. Ich zdaniem, dzieło argentyńskiego reżysera to bluźnierstwo. W dniu planowanego pokazu w Poznaniu miało manifestować nawet 30 tysięcy osób. Policja zalecała więc organizatorom zmianę terminu i miejsca przedstawienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Trójka na Malta Festival 2014

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 16:23
- Program Malta Festival 2014 skierowany jest do szerokiego grona widzów, jest tak zróżnicowany, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest wiele od odkrycia - zachęca Katarzyna Tórz, koordynatorka programowa imprezy. Do niedzieli na antenie Trójki będziemy opowiadać, co dzieje się na Malta Festiwal 2014.
rozwiń zwiń