Jaki jest twórca Thorgala?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 16:00
- Nie chciałem się śmiesznie zestarzeć, musiałem zacząć wszystko od zera - mówi Grzegorz Rosiński, najbardziej znany polski twórca komiksów na świecie.
Audio
  • Grzegorz Rosiński - jaki jest ojciec Thorgala? (Do południa/Trójka)
Łódź, 2007-10-07. 18. Międzynarodowy Festiwal Komiksu. Na zdjęciu Grzegorz Rosiński, twórca rysunków do serii Thorgal
Łódź, 2007-10-07. 18. Międzynarodowy Festiwal Komiksu. Na zdjęciu Grzegorz Rosiński, twórca rysunków do serii Thorgal Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

W "Do południa" gościmy rysownika kultowych serii "Thorgal", "Kapitan Żbik", "Szninkiel" i "Zemsta hrabiego Skarbka". Pretekstem do rozmowy jest fakt, że ukazała się właśnie monografia pt. "Grzegorz Rosiński", a w niej wywiad-rzeka z artystą i wiele przykładów twórczości rysownika.

Grzegorz Rosiński o swojej miłości do komiksów >>>

Grzegorz Rosiński opowiada w rozmowie z Katarzyną Borowiecką o pracach, w które wkładał całe swoje serce, mówi też, do jakich szkolnych podręczników tworzył okładki, oraz dzieli się historią swojego zaginionego dzieła, o którym ostatecznie można powiedzieć, że dobrze, że się "zgubiło"...

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Grzegorz Rosiński (rysownik)
Data emisji: 21.10.2015
Godzina emisji: 10.20

fbi/mk

Czytaj także

Thorgal: bohater akceptowany przez socjalizm

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 14:30
- "Thorgal" to wielki wkład w rozwój europejskiego, żeby nie powiedzieć światowego, komiksu - mówi w audycji "ABC Popkultury" Szymon Holcman z wydawnictwa Kultura Gniewu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tysiące fanów na konwentach komiksu

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 16:56
Na imprezę Comic-Con zjeżdżają ci, którzy chcą pochwalić się pomysłowymi przebraniami, jak również ci, którzy marzą o karierze w świecie rysunkowych opowieści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Rosiński o swojej miłości do komiksów

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 13:50
- Dla mnie głównym motorem działania było ciągłe samosprawdzanie się, czy ja odkryłem jakąś nową technikę - mówi bohater monografii "Grzegorz Rosiński", w której znajdziemy wywiad-rzekę z artystą i przykłady jego twórczości.
rozwiń zwiń