X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielki Szlak Himalajski - 1700 km przez dżunglę, lodowce i górskie przełęcze

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 12:24
Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski po czterech miesiącach pieszej wędrówki przez nepalskie Himalaje szczęśliwie wrócili do Polski. W audycji "Do południa" opowiadają o trudach i pięknie przebytej drogi.
Audio
  • Wielki Szlak Himalajski - 1700 km przez dżunglę, lodowce i górskie przełęcze (Do południa/Trójka)
Joanna Lipowczan na trasie Wielkiego Szlaku Himalajaskiego
Joanna Lipowczan na trasie Wielkiego Szlaku HimalajaskiegoFoto: Joanna Lipowczan/Bartosz Malinowski

Czym jest Wielki Szlak Himalajski? - Ministerstwo turystyki Nepalu wpadło na pomysł, żeby połączyć w jedną całość trasy, które znajdują się wzdłuż kraju. Oficjalnie jako produkt turystyczny szlak istnieje od 2011 roku. Jego stworzenie miało na celu pobudzenie ruchu turystycznego w innych regionach niż Annapurna czy Everest. Dzisiaj bardziej funkcjonuje on na mapach niż w rzeczywistości, bo nawet mieszkańcy wiosek, które znajdują się na szlaku, nie mają świadomości, że ów szlak tamtędy przebiega - tłumaczy Joanna Lipowczan.

Czytaj dalej
malina 38 1200.jpg
Relacja z podróży Joanny i Bartka

Trasa, wciąż mało uczęszczana i pozbawiona turystycznej infrastruktury, zachwyciła parę podróżników. - Ta trasa jest niezwykle piękna, bogata i różnorodna. Miałem wrażenie, że przejście tej drogi przypomina przejście przez kilkanaście oddzielnych państw. Na trasie zmienia się nie tylko krajobraz. Zmieniają się także grupy etniczne, języki, kultura i architektura - mówi Bartosz Malinowski.

Goście Pawła Drozda opowiadają słuchaczom Trójki o kolejnych etapach szlaku, zmaganiach z agresywną nepalską dżunglą, trudnościach nawigacyjnych, maskotkach-pijawkach i błyskawicznych fochach. Mówią też, co jest największą zmorą przemierzających szlak, i z jakimi problemami borykają się mieszkańcy Nepalu.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Goście: Joanna Lipowczan i Bartosz Malinowski (podróżnicy)
Data emisji: 21.01.2016
Godzina emisji: 10.15

iwo/mk

Czytaj także

Motocyklem do nieba, czyli jednoślad w Himalajach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 11:44
Sprawne hamulce, bak benzyny i założenie, że wszystko może się zdarzyć. O motocyklowej podróży przez Himalaje opowiada w "Do południa" Witold Palak i Dorota Wójcikowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Witkowska zdobywa Koronę Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 12:38
- Przede mną finał Korony Ziemi, czyli wejście na najwyższe szczyty wszystkich siedmiu kontynentów - opowiada Monika Witkowska, podróżniczka i autorka książek.
rozwiń zwiń