Dziecko na pełnym morzu. Drugi tom niezwykłej opowieści

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 14:35
Historia jest niezwykła i prawdziwa. Kazimierz Ludwiński zbudował katamaran żaglowy Wyspa Szczęśliwych Dzieci. Po latach podróżowania nim zdecydował się na życie na morzu ze swoimi dziećmi…
Audio
  • Kazimierz Ludwiński opowiada o swojej wyprawie i o książkach (Do południa/ Trójka)
Jak dziecko podczas długiego rejsu radzi sobie z samotnością? Między innymi o tym przeczytać można w książce Wyspa szczęśliwych dzieci (na zdjęciu fragment okładki)
Jak dziecko podczas długiego rejsu radzi sobie z samotnością? Między innymi o tym przeczytać można w książce "Wyspa szczęśliwych dzieci" (na zdjęciu fragment okładki) Foto: mat. promocyjne

W roku 2004 Kazimierz Ludwiński rozpoczął na katamaranie podróż dookoła świata. Lecz to nie wszystko: w rejs, który - jak się potem okazało - miał trwać 9 lat, zabrał dwoje swoich dzieci. Nel miała wtedy zaledwie 6 lat, a Noe - 7 miesięcy! Podróż została opisana w książce "Wyspa Szczęśliwych Dzieci", której drugi tom właśnie się ukazał. Jest on poświęcony Nel.


(http://wyspaszczesliwychdzieci.com/) (http://wyspaszczesliwychdzieci.com/)

Podróżnik przyznał w Trójce, że córka początkowo ciężko znosiła rozstania z dziećmi poznanymi w kolejnych portach. - Miała czasami łzy w oczach i chciała zostać. Odpowiadałem jej wtedy, że jeszcze gdzieś spotkamy te dzieci i będziemy też mieli innych znajomych. Nie minęło pół roku, a to moja córka tłumaczyła mi: tato płyńmy, oni jeszcze nas dogonią, spotkamy innych fantastycznych ludzi - opowiadał Kazimierz Ludwiński. Więcej o niezwykłej wyprawie usłyszeć można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Kazimierz Ludwiński (żeglarz, podróżnik)
Data emisji: 16.06.2016
Godzina emisji: 11.45

ei/mp

Zobacz także

Czytaj także

Amazonia - piekielne piękno. Rafał Kośnik o wyprawie życia

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 15:00
- Połknąłem bakcyla przyrodniczego. Amazonia była moim największym marzeniem, tam znajduje się 20 proc. fauny i flory z całej kuli ziemskiej - mówi Rafał Kośnik: mąż, ojciec oraz współautor książki "Amazonia. Piekielne piękno".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka Łacińska od nietypowej strony

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 14:46
Jak smakuje lód z ekwadorskiego lodowca? Dlaczego problem braku wody pitnej łączy Peru, Ekwador i Kolumbię? Dlaczego kauczuk i złoto stają się przekleństwem Peru?
rozwiń zwiń