X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziecko na pełnym morzu. Drugi tom niezwykłej opowieści

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 14:35
Historia jest niezwykła i prawdziwa. Kazimierz Ludwiński zbudował katamaran żaglowy Wyspa Szczęśliwych Dzieci. Po latach podróżowania nim zdecydował się na życie na morzu ze swoimi dziećmi…
Audio
  • Kazimierz Ludwiński opowiada o swojej wyprawie i o książkach (Do południa/ Trójka)
Jak dziecko podczas długiego rejsu radzi sobie z samotnością? Między innymi o tym przeczytać można w książce Wyspa szczęśliwych dzieci (na zdjęciu fragment okładki)
Jak dziecko podczas długiego rejsu radzi sobie z samotnością? Między innymi o tym przeczytać można w książce "Wyspa szczęśliwych dzieci" (na zdjęciu fragment okładki) Foto: mat. promocyjne

W roku 2004 Kazimierz Ludwiński rozpoczął na katamaranie podróż dookoła świata. Lecz to nie wszystko: w rejs, który - jak się potem okazało - miał trwać 9 lat, zabrał dwoje swoich dzieci. Nel miała wtedy zaledwie 6 lat, a Noe - 7 miesięcy! Podróż została opisana w książce "Wyspa Szczęśliwych Dzieci", której drugi tom właśnie się ukazał. Jest on poświęcony Nel.


(http://wyspaszczesliwychdzieci.com/) (http://wyspaszczesliwychdzieci.com/)

Podróżnik przyznał w Trójce, że córka początkowo ciężko znosiła rozstania z dziećmi poznanymi w kolejnych portach. - Miała czasami łzy w oczach i chciała zostać. Odpowiadałem jej wtedy, że jeszcze gdzieś spotkamy te dzieci i będziemy też mieli innych znajomych. Nie minęło pół roku, a to moja córka tłumaczyła mi: tato płyńmy, oni jeszcze nas dogonią, spotkamy innych fantastycznych ludzi - opowiadał Kazimierz Ludwiński. Więcej o niezwykłej wyprawie usłyszeć można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Paweł Drozd
Gość: Kazimierz Ludwiński (żeglarz, podróżnik)
Data emisji: 16.06.2016
Godzina emisji: 11.45

ei/mp

Czytaj także

Amazonia - piekielne piękno. Rafał Kośnik o wyprawie życia

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 15:00
- Połknąłem bakcyla przyrodniczego. Amazonia była moim największym marzeniem, tam znajduje się 20 proc. fauny i flory z całej kuli ziemskiej - mówi Rafał Kośnik: mąż, ojciec oraz współautor książki "Amazonia. Piekielne piękno".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka Łacińska od nietypowej strony

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2016 14:46
Jak smakuje lód z ekwadorskiego lodowca? Dlaczego problem braku wody pitnej łączy Peru, Ekwador i Kolumbię? Dlaczego kauczuk i złoto stają się przekleństwem Peru?
rozwiń zwiń