X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykła architektura pięknej Lanckorony

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 13:31
To miejscowość, w której zatrzymał się czas. W dobrym tego słowa znaczeniu. A mieszkańcy robią wszystko, żeby tak zostało.
Audio
  • Niezwykła architektura Lanckorony (Do południa/Trójka)
Tak wygląda zabytkowa zabudowa rynku w Lanckoronie
Tak wygląda zabytkowa zabudowa rynku w LanckoronieFoto: Jakub Hałun - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3681423

Domy, dworce, młyny, karczmy - towarzyszą nam od zawsze, dlatego często nie zdajemy sobie sprawy, że po pierwsze mają ogromną wartość, a po drugie potrzebują naszej pomocy. W każdy wakacyjny czwartek przypominamy o tych obiektach, którymi na szczęście ktoś się zajął i to ze świetnym skutkiem. Tym razem wybraliśmy się do Lanckorony.

Zaczęliśmy od rynku i opowieści o samym mieście, odwiedziliśmy też mieszkańców, którzy wytłumaczyli, na czym polega "zaprzyjaźnianie się ze swoim drewnianym domem", jakie mogą być pomysły na jego utrzymanie i co ma do tego kot biegający w kółko.

Audycja powstała we współpracy z Narodowym Instytutem Dziedzictwa.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Baron
Autor: Natalia Grzeszczyk
Goście: Renata Bukowska (prezes stowarzyszenia Gościniec 4 Żywiołów), Krzysztof Falkowski (twórca Teatru Falkshow), Jacek Budzowski (współwłaściciel Cafe Arka), Piotr Piaskowski (właściciel pracowni ceramiki)
Data emisji: 14.07.2016
Godzina emisji: 11.20

mk

Czytaj także

Miasto Tkaczy, czyli drewniane zabytki Zgierza

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 14:07
Odwiedzają go turyści z całego świata, często wykorzystywany jest jako plan filmowy. Już w XIX wieku bywał nazywany ziemią obiecaną.
rozwiń zwiń