Ratujmy zabytki, poczujmy klimat historii

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 14:14
Wśród laureatów drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków na najlepszy projekt edukacyjny o dziedzictwie znaleźli się m.in. autorzy lokalnych inicjatyw z Iławy i Czaplinka.
Audio
  • Ratujmy zabytki, poczujmy klimat historii (Do południa/Trójka)
Rynek w Czaplinku z fontanną, pomnikiem rybaka - Pawła Wasznika i klasycystycznym kościołem
Rynek w Czaplinku z fontanną, pomnikiem rybaka - Pawła Wasznika i klasycystycznym kościołemFoto: Kapitel/Wikimedia Commons/CC0

Konkurs skierowany był do właścicieli lub zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków. Jego celem jest promocja działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków.

W kategorii "Prelekcje, wykłady, warsztaty" pierwsze miejsce zdobył projekt "Stare Mury - nowe doświadczenia. Rzecz o edukacji wzajemnej", którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie ToTu Akademia Twórczych Umiejętności w Czaplinku. Z kolei w kategorii "Aktywności plenerowe" zwyciężyła "Historia jednej ulicy - cykl wycieczek po Iławie".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której wypowiedzieli się Michał Młotek (Internetowe Muzeum Iławy) oraz Marzanna Groblewska (Stowarzyszenie ToTu Akademia Twórczych Umiejętności w Czaplinku).

Partnerem audycji jest Narodowy Instytut Dziedzictwa. Wydawca serwisu zabytek.pl.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki
Autorka materiału: Natalia Grzeszczyk
Data emisji: 29.12.2016
Godzina emisji:
11.30

mk/fbi

Czytaj także

Jak udostępnić kulturę wszystkim?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 14:35
"Wstęp tylko dla upoważnionych". Pewnie nie raz podczas zwiedzania natknęli się Państwo na podobne ostrzeżenie...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabytki, które dostały drugie życie: Gdynia i Świętochłowice

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 12:41
Konkurs "Zabytek zadbany", organizowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, nagradza tych zarządców, którzy w podupadające obiekty tchnęli nową energię.
rozwiń zwiń