X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Olga Tokarczuk na targach w Londynie: literatura jest uniwersalna

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 12:31
- Uważam się za pisarkę środkowoeuropejską, która ma szczęście pisać we wspaniałym języku. Uważam też, że literatura jest wspólna i uniwersalna, nie można jej traktować w kategoriach literatury narodowej - opowiadała w Trójce pisarka, która gościła na targach książki w Londynie.
Audio
  • Olga Tokarczuk, Zygmunt Miłoszewski i inni goście targów w Londynie (Do południa/ Trójka)
Olga Tokarczuk jest jednym z gości książkowych targów London Book Fair
Olga Tokarczuk jest jednym z gości książkowych targów London Book FairFoto: PAP/EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Polska jest w tym roku gościem honorowym jednych z najważniejszych wiosennych targów książki na świecie London Book Fair, które rozpoczęły się we wtorek (14 marca) w stolicy Wielkiej Brytanii. Podczas wydarzenia prezentuje się w sumie 12 pisarzy, którzy mają promować literaturę znad Wisły.

Olga Tokarczuk przyznała, że osobiście - jeśli chodzi o literaturę - nie czuje się ambasadorką, ale raczej pisarką. - Literatura daje dostęp do pewnej refleksji nad światem właściwie każdemu, kto potrafi czytać. Literatura, która jest dostępna i odbiorcy wyedukowani w czytaniu - to jest świat, którego mogłabym być ambasadorką - przyznała.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Jana Niebudka z londyńskich targów książki. Specjalny wysłannik Trójki rozmawiał dodatkowo m.in. z Zygmuntem Miłoszewskim, który opowiedział o roli tłumacza w promocji książki.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Piotr Metz
Autor relacji: Jan Niebudek
Data emisji: 16.03.2017
Godzina emisji: 11.20

ei/fbi

Czytaj także

Olga Tokarczuk na Festiwalu Trójka Górom

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 15:39
Przed dwoma tygodniami byliśmy w Szklarskiej Porębie. Od 16 do 19 lutego odbywał się Festiwal Trójka Górom. Zaproszenie na festiwal przyjęła m.in. Olga Tokarczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co polscy pisarze mogą zaoferować światu?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 12:48
Kilkunastu autorów z Polski gości na Londyńskich Targach Książki, największej - po frankfurckiej - imprezie tego typu. To głównie ci, których książki właśnie ukazały się w wersji angielskiej lub ukażą się niebawem.
rozwiń zwiń