Deep Purple w Trójce: możemy robić, co chcemy

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 11:00
- Chcemy grać tak długo, jak to będzie możliwe. Ale przyjdzie taki dzień, kiedy nie będziemy w stanie tego dłużej ciągnąć. Albo ktoś stwierdzi, że nie chce już jeździć w trasę, albo fizycznie nie będziemy w stanie - mówią muzycy Deep Purple.
Audio
  • Wywiad z Deep Purple w Trójce (Do południa/Trójka)
Członkowie zespołu Deep Purple w studiu Trójki
Członkowie zespołu Deep Purple w studiu TrójkiFoto: Paweł Kurek/PolskieRadio.pl

Piotr Kordaszewski rozmawia z Ianem Paice'em i Rogerem Gloverem m.in. o tym, jak dziś wygląda proces nagrywania płyty w porównaniu z tym, jak odbywało się to 50 lat temu oraz o tym, czy muzycy planują nagrać jeszcze kolejny krążek.

- Nie ma powodu, byśmy za kilka lat nie nagrali następnej płyty, jeśli będziemy mieli na to ochotę. Ale w naszym wieku cztery lata i czekanie na kolejny album to nie takie same cztery lata, gdy ma się 20 lat. W młodości to niezauważalny okres, a dla nas to już bardzo długo. Nikt nie wie, w jakiej będzie formie - słyszymy.

Ian Paice i Roger Glover opowiadają także o tym, jak wybierane są single zespołu oraz o tym, które piosenki brzmią lepiej na koncercie, a które na płycie.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy, które jest dołączony do artykułu.

Muzycy Deep Purple i Piotr Kordaszewski Muzycy Deep Purple i autor rozmowy - Piotr Kordaszewski

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Piotr Baron
Autor rozmowy: Piotr Kordaszewski
Materiał przygotował: Piotr Metz
Data emisji: 20.04.2017
Godzina emisji: 10.15

fbi/pg

Czytaj także

Lars Ulrich w rozmowie z Piotrem Metzem

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 21:07
- Wciąż czujemy się młodzi, kreatywni, mamy młode podejście do życia. Ale zdaję sobie sprawę, że mając 52 lata muszę co drugi dzień mieć masażystę, który pracuje nad moimi ramionami, bo inaczej nie dałbym rady - powiedział Lars Ulrich, członek grupy Metallica.
rozwiń zwiń