Beth Hart o kulisach powstawania płyty "Fire On The Floor"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 14:59
- Nigdy nie ma jednej myśli i jednej idei, które przyświecają mojej płycie czy piosence. Najczęściej zamykam się w pokoju z fortepianem i kiedy przychodzi inspiracja, po prostu za nią podążam - opowiadała w Trójce Beth Hart.
Audio
  • Beth Hart o kulisach powstawania płyty "Fire On The Floor" (Do południa/ Trójka)
Beth Hart to amerykańska wokalistka i pianistka, której sławę przyniosła piosenka LA Song (Out of This Town)
Beth Hart to amerykańska wokalistka i pianistka, której sławę przyniosła piosenka "LA Song (Out of This Town)"Foto: Jason Benz Bennee /Shutterstock

Do współpracy nad nową płytą artystka zaangażowała producenta Olivera Leibera. Sesja nagraniowa odbyła się w jego domowym studiu w Toluca Lake. W przeciągu trzech dni ekipa zarejestrowała 16 nowych utworów, z czego na podstawową wersję albumu trafiło 12. Autorką wszystkich utworów jest Beth.

Artystka przyznała, że na płyty wybiera tylko te utwory, które osobiście są dla niej ważne. - Wszystkie są bardzo osobiste i bardzo mi bliskie. Ale gdybym miała coś wyróżnić na tym krążku, to może "No Place Like Home" - przyznała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Beth Hart opowiedziała m.in. o osobistym dramacie, który przyczynił się do powstania płyty, ale też o tym, jak czuje się w Europie i jaki - zaskakujący - przedmiot zabrała z USA na trasę po Starym Kontynencie. Fragmenty rozmowy przeplatane były utworami Beth Hart.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzący: Piotr Baron
Gość: Beth Hart (wokalistka)
Data emisji: 25.05.2017
Godzina emisji: 10.20

ei/fbi

Czytaj także

Piotr Bukartyk o tym, kiedy smutek wychodzi na dobre

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 15:00
- Podobno kiedy jestem smutny, refleksyjny i zamyślony, to bardziej zaspokajam oczekiwania swojego naturalnego balladowego elektoratu - mówił Piotr Bukartyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Sikora w świecie Edith Piaf

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 13:18
- W sferze zawodowej coraz bliżej mi na ulice Paryża, po których biega sobie Edith Piaf i przypomina swoje melodie, ale przypomina też o swoim charakterze - mówiła w Trójce wokalistka Natalia Sikora.
rozwiń zwiń