X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy kultura popularna wciąż musi się bronić?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 13:00
- Popkultura potrzebuje ciekawych twórców, którzy poważnie podchodzą do tego, co robią. Trzeba jej też ciekawych tekstów. Jeśli będą się pojawiały, to niewątpliwie obroni się jako miejsce, w którym rzeczywiście zauważymy, że dzieją się rzeczy godne uwagi - mówił Michał Cetnarowski, autor książki "Podwójne życie bogów".
Audio
  • Rozmowa Katarzyny Borowieckiej z Michałem Cetnarowskim (Do południa/Trójka)
Fragment okładki książki Podwójna tożsamość bogów Michała Cetnarowskiego
Fragment okładki książki "Podwójna tożsamość bogów" Michała CetnarowskiegoFoto: mat. promocyjne

Czy kultura popularna wciąż potrzebuje się bronić? Czy nadal stoi w opozycji do tzw. kultury wysokiej? Zdaniem gościa "Do południa" Michała Cetnarowskiego popkultura posiada narzędzia do tego, by tworzyć rzeczy ważne i zdecydowanie warte zainteresowania. Ich wartość zależy jednak  jak zawsze  od tego, kto dostanie owe narzędzia w swoje ręce.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Katarzyna Borowiecka zastanawiała się wspólnie z gościem także nad fenomenem Philipa K. Dicka, który jest postrzegany jako jeden z najważniejszych twórców amerykańskich XX wieku. Czemu zawdzięcza tak wielką i rosnącą popularność? Skąd na okładce książki pisarza Batman wpisany w okrąg witruwiański?

Oto lista osób, które wygrały książkę "Rdza" Jakuba Małeckiego:

p. Joanna z Konina
p. Eleonora z Łęgowa
p. Milla z Wrocławia
p. Jarosław z Góry
p. Wojciech z Łodzi
p. Małgorzata z Brzegu
p. Adrian z Kętrzyna

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Michał Cetnarowski (autor książki "Podwójna tożsamość bogów. O kulturze popularnej w kinie, komiksie i literaturze")
Data emisji: 27.09.2017
Godzina emisji: 10.29

czaj/gs

Czytaj także

Projekt "Wspólny Mianownik". Czy można ocalić stare słowa?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 18:47
– Zachęcamy wszystkich, ale przede wszystkim młodych ludzi, żeby szukali słów, które bardzo lubią, a które znikają z języka. Te stare słowa mogą być międzypokoleniowym łącznikiem, początkiem rozmowy z babcią czy dziadkiem o tym, jak zmienił się świat i sposób opowiadania o świecie – mówi Aleksandra Rzążewska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maryla Rodowicz o najnowszej płycie i… przemijaniu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 17:50
– Nie przejmuję się tym. Udaję, że jestem świeża, lekka i zwinna. Biegam po scenie, zagłuszam myślenie o przemijaniu – przyznaje piosenkarka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksandra Marinina: im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej ich lubię

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 11:00
Mówi się o niej, że to rosyjska Agatha Christie. Jest doktorem nauk prawnych, podpułkownikiem milicji w stanie spoczynku i autorką powieści kryminalnych. Jej książki w Rosji stały się bestsellerami. W "Do południa" gościła Aleksandra Marinina.
rozwiń zwiń