X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oriana Fallaci i Teresa Torańska oczami Remigiusza Grzeli. "Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 14:30
Oriana Fallaci i Teresa Torańska – dwie wybitne reporterki, których praca wywarła niebagatelny wpływ na światowe dziennikarstwo. Choć pochodziły z zupełnie innych światów, miały wiele cech wspólnych. Opisania ich losów podjął się Remigiusz Grzela.
Audio
  • Oriana Fallaci i Teresa Torańska oczami Remigiusza Grzeli. "Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska" (Do południa/Trójka)
Teresa Torańska
Teresa Torańska Foto: Wojciech Kusiński/PR

Obie panie nigdy się nie spotkały, choć los czasem rzucał je w miejsca, w których ich szlaki się przecinały. Profesjonalistki w każdym calu, ich opinie kształtowały często to, jak czytelnicy postrzegali świat. Wreszcie prawdziwe kobiety – ze wszystkimi blaskami i cieniami.


"Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska" autorstwa Remigiusza Grzeli/mat. prasowe "Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska" autorstwa Remigiusza Grzeli/mat. prasowe

Remigiusz Grzela postanowił napisać podwójną biografię Fallaci i Torańskiej. – Prześledziłem ich notatki i sprawiają one wrażenie, jakby obie uczyły się u jednego nauczyciela. Niezwykła drobiazgowość, do każdej rozmowy musiały być maksymalnie przygotowane. Miały cechę, która podoba mi się jako dziennikarzowi: zbierały pozornie nieistotne drobiazgi, które potem uzupełniały ich teksty – opowiada autor.

Teresa Torańska i Oriana Fallaci były niezwykle ważnymi osobami dla światowego dziennikarstwa. Więcej na temat ich biografii można usłyszeć w dołączonym nagraniu rozmowy. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Do południa
Autorzy: Natalia Grzeszczyk
Gość: Remigiusz Grzela (autor książki "Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska")
Data emisji: 5.12.2017  
Godzina emisji: 10.24

ml/mk

Czytaj także

"Mistrz. Absolutnie" – wspomnienia o Wojciechu Młynarskim

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 15:30
Ukazała się właśnie książka Katarzyny Szydłowskiej-Kalukin "Mistrz. Absolutnie". Zawiera ona wspomnienia o Wojciechu Młynarskim opowiadane przez tych, którzy go znali. Autorka publikacji była gościem Natalii Grzeszczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

SDP wobec rezolucji niemieckich dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 14:00
W ostatnich dniach Niemiecki Związek Dziennikarzy (DJV) ogłosił swoją rezolucję na temat sytuacji mediów w Polsce. Ich opinia jest krytyczna i sugeruje, że wolność dziennikarzy w naszym kraju jest konsekwentnie ograniczana. Uchwałę DJV skrytykowało Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, nazywając je przekłamywaniem faktycznej sytuacji.
rozwiń zwiń