Jak kolekcjonować sztukę, nie będąc milionerem?

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 16:32
– Można poczuć się jak kolekcjoner bez konieczności wydawania dużych pieniędzy – podkreśliła w radiowej Trójce historyczka sztuki.
Audio
  • Jak kolekcjonować sztukę nie będąc milionerem? (Do południa/Trójka)
Od czego zacząć nasza kolekcję dzieł sztuki?
Od czego zacząć nasza kolekcję dzieł sztuki?Foto: Sergey Nivens/shutterstock.com/cc

Jak powiedziała Natalia Cetera z Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej, najlepiej zacząć od wizyty w galeriach sztuki. Wskazała, że warto również zerknąć na stronę Towarzystwa i MSN. Poleciła, by w wolnym czasie przejrzeć katalogi aukcyjne.

– Wiele osób mówi: nie znam się na sztuce, co ja będę kolekcjonował? Nie chodzi o to, by się znać, bo kupujemy sercem. Chodzi o to, by wybrać rzecz, która do nas przemawia. To nie musi być obraz za 7 czy 12 tys. zł. Jeśli kupujemy pierwszą pracę, warto wybrać tak, by - mówiąc dosadnie - nie było nam żal wydanych pieniędzy – zaznaczyła.

Czy każdy obiekt artystyczny zyskuje z czasem na wartości? Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania, w którym Natalia Cetera zaprosiła także na świąteczny kiermasz, który odbędzie się w sobotę (9.12) w Warszawie.

***

Audycja: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Natalia Cetera (historyczka sztuki, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej)
Data: 7.12.2017
Godzina: 10.20

kk/mk

Czytaj także

Miliszkiewicz: kolekcjonerstwo to lekarstwo na stres

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 13:00
- Kolekcjonowanie to nie tylko doskonała inwestycja, ale i forma relaksu - mówił w Dwójce Janusz Miliszkiewicz, dziennikarz specjalizujący się w pisaniu o prywatnym kolekcjonerstwie.
rozwiń zwiń