Jak wyglądają muzea dla dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 11:46
Chociaż muzeów w Polsce jest mnóstwo, to jednak nie wszystkie potrafią zainteresować najmłodszych zwiedzających. Czym charakteryzują się te tworzone specjalnie dla dzieci? 
Audio
  • Jak wyglądają muzea dla dzieci? (Do południa/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Chubykin Arkady/Shutterstock.com

Zdecydowanie najchętniej odwiedzane przez dzieci jest Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Każdego dnia setki osób poznaje świat dzięki znakomitym eksponatom. Dobra zabawa połączona z nauką to zdecydowanie najlepsza forma zwiedzania dla najmłodszych. – Muzea w Polsce mają działy edukacji na bardzo wysokim poziomie i ciekawą ofertę, ale wydaje mi się, że tego jest ciągle za mało – ocenia Marta Wójcicka ze Stowarzyszenia ArtAnimacje.

Doskonałym przykładem muzeum dla dzieci jest to największe, znajdujące się w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Indianapolis. – Są tam przestrzenie podzielone tematycznie, które wprowadzają dziecko w codzienność. Wizyta w sklepie, na poczcie, jazda autobusem, wszystko to, co związane jest z naszym życiem – dodaje gość Trójki. 

Dlaczego Warszawa nie ma jeszcze muzeum dla dzieci? Jakie są szanse na jego powstanie w najbliższym czasie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Marta Wójcicka (Stowarzyszenie ArtAnimacje)
Data emisji: 4.01.2018
Godzina emisji: 10.22

kw/mk

Czytaj także

Polska będzie się wyludniać i gwałtowanie starzeć. Jak walczyć z tym problemem?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 15:01
Główny Urząd Statystyczny opublikował atlas demograficzny, w którym prognozy na przyszłość nie są optymistyczne. W 2050 roku będziemy jednym z najstarszych społeczeństw w Unii Europejskiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy wizje przyszłości w filmie mogą się sprawdzić?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2018 12:47
– Wizje przyszłości w różnych dotychczasowych filmach w dużym stopniu się nie sprawdzały – mówił w Trójce dr Łukasz Jasina, który był gościem Katarzyny Borowieckiej. 
rozwiń zwiń