X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Budyń, Julek Tuwim i rock'n'roll

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 14:00
Budyń Julka Tuwima to wspólny projekt ludzi, którzy bardzo się polubili i postanowili stworzyć zespół grający muzykę dla dzieci, niekoniecznie oczywistą.
Audio
  • Natalia Grzeszczyk rozmawiała ze swoimi gośćmi o zespole Budyń Julka Tuwima (Do południa/Trójka)
Fragment okładki płyty zespołu Budyń Julka Tuwima
Fragment okładki płyty zespołu Budyń Julka TuwimaFoto: mat. promocyjne

Okładka płyty zespołu Budyń Julka Tuwima Okładka płyty zespołu Budyń Julka Tuwima

Budyń Julka Tuwima to zespół stworzony przez Jacka "Budynia" Szymkiewicza, znanego z występów w grupie Pogodno. Oprócz niego i Joanny Ewy Zawłockiej w projekcie udzielają się także Piotr "Bajzel" Piasecki (również członek Pogodno), Aleksander Orłowski, Wojtek Sobura i Czesław Mozil. – To absolutnie fantastyczna mieszanka. Na żywo towarzyszy nam jeszcze Sebastian Pikula. W takim składzie będziemy przełamywać rock'n'rolla ciekawymi instrumentami, energia będzie podtrzymana – mówi Joanna Ewa Zawłocka.

Skąd pomysł na taki zespół? – Pojawiła się książka Agnieszki Frączek o fenomenalnym chłopcu, czyli Julku Tuwimie. Chciałabym, żeby siedział razem ze mną przy mikrofonie i prowadził "Zagadkową niedzielę". Nie wiem, czy nie wysadziłby studia w powietrze, bo miał zamiłowanie do pirotechniki. Uwielbiał też zbierać rzeczy pozornie niepotrzebne, przeróżne książki, co później dawało mu inspirację do pisania – mówi Katarzyna Stoparczyk. Na podstawie książki "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" powstał spektakl "Tuwim Julek" Sławy Tarkowskiej, co stało się bezpośrednim impulsem do powołania do życia Budyniu Julka Tuwima.

Okładka książki "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" Agnieszki Frączak Okładka książki "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" Agnieszki Frączak

Pierwszy minialbum Budyniu Julka Tuwima będzie miał swoją premierę 8 lutego. Co w związku z tym wydarzeniem bdzie się działo w najbliższej "Zagadkowej niedzieli"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Goście: Joanna Ewa Zawłocka (wokalistka Budyniu Julka Tuwima, Fundacja Czerwone Noski Klown W Szpitalu), Katarzyna Stoparczyk (dziennikarka Trójki)
Data emisji: 6.02.2018
Godzina emisji: 10.25

ml/mk

Czytaj także

"Budyń Julka Tuwima". Wiersze w rockowych brzmieniach

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 10:00
W niedzielny poranek gośćmi Zagadkowego Studia byli m.in. artyści zaangażowani w projekt "Budyń Julka Tuwima" – Joanna Ewa Zawłocka i Jacek "Budyń" Szymkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dzieci bawią się podczas karnawału?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 12:00
Muzyka, taniec, zabawa i spotkania ze znajomymi – to czynności typowe dla karnawału. Jak się okazuje, nie tylko dorośli potrafią się dobrze bawić w tym czasie
rozwiń zwiń