Budyń, Julek Tuwim i rock'n'roll

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2018 14:00
Budyń Julka Tuwima to wspólny projekt ludzi, którzy bardzo się polubili i postanowili stworzyć zespół grający muzykę dla dzieci, niekoniecznie oczywistą.
Audio
  • Natalia Grzeszczyk rozmawiała ze swoimi gośćmi o zespole Budyń Julka Tuwima (Do południa/Trójka)
Fragment okładki płyty zespołu Budyń Julka Tuwima
Fragment okładki płyty zespołu Budyń Julka TuwimaFoto: mat. promocyjne

Okładka płyty zespołu Budyń Julka Tuwima Okładka płyty zespołu Budyń Julka Tuwima

Budyń Julka Tuwima to zespół stworzony przez Jacka "Budynia" Szymkiewicza, znanego z występów w grupie Pogodno. Oprócz niego i Joanny Ewy Zawłockiej w projekcie udzielają się także Piotr "Bajzel" Piasecki (również członek Pogodno), Aleksander Orłowski, Wojtek Sobura i Czesław Mozil. – To absolutnie fantastyczna mieszanka. Na żywo towarzyszy nam jeszcze Sebastian Pikula. W takim składzie będziemy przełamywać rock'n'rolla ciekawymi instrumentami, energia będzie podtrzymana – mówi Joanna Ewa Zawłocka.

Skąd pomysł na taki zespół? – Pojawiła się książka Agnieszki Frączek o fenomenalnym chłopcu, czyli Julku Tuwimie. Chciałabym, żeby siedział razem ze mną przy mikrofonie i prowadził "Zagadkową niedzielę". Nie wiem, czy nie wysadziłby studia w powietrze, bo miał zamiłowanie do pirotechniki. Uwielbiał też zbierać rzeczy pozornie niepotrzebne, przeróżne książki, co później dawało mu inspirację do pisania – mówi Katarzyna Stoparczyk. Na podstawie książki "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" powstał spektakl "Tuwim Julek" Sławy Tarkowskiej, co stało się bezpośrednim impulsem do powołania do życia Budyniu Julka Tuwima.

Okładka książki "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" Agnieszki Frączak Okładka książki "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą" Agnieszki Frączak

Pierwszy minialbum Budyniu Julka Tuwima będzie miał swoją premierę 8 lutego. Co w związku z tym wydarzeniem bdzie się działo w najbliższej "Zagadkowej niedzieli"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Goście: Joanna Ewa Zawłocka (wokalistka Budyniu Julka Tuwima, Fundacja Czerwone Noski Klown W Szpitalu), Katarzyna Stoparczyk (dziennikarka Trójki)
Data emisji: 6.02.2018
Godzina emisji: 10.25

ml/mk

Czytaj także

"Budyń Julka Tuwima". Wiersze w rockowych brzmieniach

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 10:00
W niedzielny poranek gośćmi Zagadkowego Studia byli m.in. artyści zaangażowani w projekt "Budyń Julka Tuwima" – Joanna Ewa Zawłocka i Jacek "Budyń" Szymkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dzieci bawią się podczas karnawału?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 12:00
Muzyka, taniec, zabawa i spotkania ze znajomymi – to czynności typowe dla karnawału. Jak się okazuje, nie tylko dorośli potrafią się dobrze bawić w tym czasie
rozwiń zwiń