Yannick Bovy o powstaniu "Love Swings" i współpracy z Mattem Duskiem

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 12:00
– Trudno mi napisać piosenkę o czymkolwiek. To, o czym piszę, musi być mi bliskie. "Valentine" została zaczerpnięta z mojego życia – przyznaje Yannick Bovy i dodaje, że utwór pochodzący z albumu  "Love Swings" jest hołdem dla jego ukochanej. 
Audio
  • "Love Swings". Co skrywa najnowszy album Yannicka Bovy? (Do południa/Trójka)
Yannick Bovy i Marek Niedźwiecki
Yannick Bovy i Marek NiedźwieckiFoto: Agnieszka Stępień

Najnowsza płyta artysty "Love Swings" ukazała się w Polsce w listopadzie. Wydawnictwo przynosi 13 kompozycji, w tym przebój "The Soul Of Nat King Cole", którego kompozytorem jest Will Tura. – Wielu osobom może się wydawać, że utwór pochodzi ze starego amerykańskiego śpiewnika, ale to jest nowa piosenka – mówi gość Marka Niedźwieckiego. Utwór istnienie w dwóch wersjach językowych. Fragmenty obu Yannick Bovy wykonał w Trójkowym studiu.


beata przybytek 1200.JPG
Co słychać u Beaty Przybytek?

Jak układała się współpraca belgijskiego wokalisty z Mattem Duskiem? Jakie nadzieje muzyk wiąże z artsytycznym dojrzewaniem? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Marek Niedźwiecki 
Gość: Yannick Bovy (belgijski wokalista jazzowy)
Data emisji: 12.02.2018
Godzina emisji: 11.24

gs/mk

Czytaj także

Marcin Wyrostek: akordeon towarzyszy mi każdego dnia

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2018 15:48
Zwycięzca drugiej edycji programu "Mam Talent", mistrz akordeonu, był gościem Marka Niedźwieckiego. W audycji "Do południa" opowiadał o swojej najnowszym albumie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórczość Stanisława Grzesiuka bez cenzury

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2018 11:30
W roku 100. rocznicy urodzin Stanisława Grzesiuka, równo 55 lat po jego śmierci, wydawnictwo Prószyński i Spółka wznawia wszystkie jego książki, które uzupełnione będą m.in. o fragmenty, wycięte wcześniej przez cenzurę i samego autora.
rozwiń zwiń