X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Daria Zawiałow: gramy Młynarskiego ku pokrzepieniu serc

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 12:00
– Nie spodziewałam się, że moja wersja "Jeszcze w zielone gramy" zostanie tak odebrana. Ludzie, którzy nie znali mojej muzyki dzięki temu utworowi zaczęli słuchać także mojego autorskiego materiału – mówi Daria Zawiałow.
Audio
  • Daria Zawiałow o śpiewaniu muzyki Wojciecha Młynarskiego (Do południa/Trójka)
Daria Zawiałow
Daria ZawiałowFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Utwór Wojciecha Młynarskiego "Jeszcze w zielone gramy" w wykonaniu Darii Zawiałow od wielu tygodni zajmuje miejsce w czołówce "Listy przebojów Trójki". – Mieć utwór na pierwszym miejscu Listy to coś nie do opisania. Pamiętam, jak w dniu jednego z koncertów trasy "A kysz!" dowiedzieliśmy się, że piosenka znalazła się na dziewiątym miejscu notowania. Pierwsza dziesiątka! Potem piąte miejsce, drugie, aż do pierwszego. Tego się nie da opisać! – opowiada artystka. – Piosenka "Jeszcze w zielone gramy" była już interpretowana przez wielu wybitnych artystów, więc mieliśmy podwójnie ciężkie zadanie, gdy przyszło nam nagrać ten utwór. Tym bardziej cieszy to, jak został odebrany – dodaje.

Co ciekawe, dla Darii Zawiałow nie było to pierwsze zetknięcie z twórczością Wojciecha Młynarskiego. – Miałam wcześniej do czynienia z tymi utworami. Jako nastolatka brałam udział w konkursach, gdzie śpiewałam "Moknie w deszczu diabeł" czy "Jesienny pan". Postanowiliśmy razem zespołem wykorzystać ten fakt. Okazało się, że część wokalna nie stanowiła tu największego wyzwania, a muzyczna właśnie. Musieliśmy zaaranżować ten utwór w odpowiedni sposób – tak, żeby wszystko grało. Uznaliśmy, że może to być spektakularny sukces lub spektakularna klęska. Na szczęście, tego drugiego udało się uniknąć – wspomina Daria Zawiałow.

Zapraszamy do słuchania całości rozmowy w dołączonym nagraniu.

***

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu mlynarski.polskieradio.pl >>>

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Daria Zawiałow
Data emisji: 15.03.2018
Godzina emisji: 10.09

ml/mk

Czytaj także

Kim jest panna Krysia z piosenki "Jesteśmy na wczasach"?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2017 18:00
Piosenka "Jesteśmy na wczasach" powstała w Karpaczu podczas jednego z wieczorków tanecznych...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Lins: piękne melodie przychodzą przed snem

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2018 21:00
Gościem "Aksamitu" była Kasia Lins, która w rozmowie z Anną Gacek opowiadała o płycie "Wiersz ostatni" i wraz z zespołem wykonała w studiu im. Agnieszki Osieckiej kilka nowych utworów!
rozwiń zwiń